• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 67

Ποδαρικό με ανατροπή!

3-1 η Καλλιθέα τον Πιερικό στο «Ελ Πάσο»

Τη δεύτερη νίκη της στα τελευταία δέκα παιχνίδια πανηγύρισε η Καλλιθέα επικρατώντας με 3-1 του Πιερικού στο «Ελ Πάσο». Η ομάδα του κ. Παπακώστα ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή της μετά το 45' ανέτρεψε το 0-1 του πρώτου μέρους και έφτασε δίκαια στην ανατροπή χάρη στα γκολ των Ατματσίδη (53'), Ματσούκα (65'), Ντακόλ (71'). Το συγκρότημα της Κατερίνης είχε ανοίξει το σκορ με τον Καραγκούνη στο 20' αλλά δεν είχε διάρκεια στην απόδοσή του. Εντυπωσιακό το ντεμπούτο του Βιγιαρέχο που έπαιξε για 45 λεπτά και είχε συμμετοχή στα δύο από τα τρία γκολ των νικητών.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το φιλμ του αγώνα όπως το κατέγραψε λεπτό προς λεπτό μόνο το FL News.

Οι συνθέσεις:

Καλλιθέα (Γιάννης Παπακώστας): Κατσούλης, Φραγκής (46' Βιγιαρέχο), Πίκολο, Ντακόλ, Μαρουκάκης, Μουσταφίδης, Χριστοφιλέας, Ατματσίδης (75' Φαγιέ), Κατσικογιάννης, Ματσούκας (90' Χαροντάκης), Σταύρου.

Πάγκος: Μιχελής, Πλάτανος, Θεολόγου, Φαγιέ, Σεμπέκος, Χαροντάκης, Βιγιαρέχο.

Πιερικός (Ντούσαν Μιτόσεβιτς): Βασιλειάδης, Λαζαρίδης (73' Καθάριος), Γιαζιτζόγλου, Ντόκιτς, Καρτσαμπάς (87' Μιχαηλίδης), Αποστολίδης, Ντάνι, Ιτσιος (73' Σεχολάρι), Ελευθεριάδης, Καραγκούνης, Παπατόλιος.

Πάγκος: Παπατολίκας, Καθάριος, Σεχολάρι, Παναγιωτίδης, Μιχαηλίδης, Βραχνός.

Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Βαφειάδης (Καρδίτσας), Ζησιμόπουλος (Πειραιά)

4ος: Κορδολαίμης (Πειραιά)

Last modified onΚυριακή, 06 Ιανουάριος 2013 17:01