Το ντέρμπι κρίθηκε στο 95'!

Βέροια και Τρίκαλα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, σε ένα ματς, το οποίο κρίθηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην πόλη της Μακεδονίας, έγινε το ντέρμπι κορυφής της 20ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Tα Τρίκαλα ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 95ο λεπτό, χάρη σε γκολ που είχε σημειώσει από το 12ο λέπτό ο Ανδρέας Σταματής.

Στις καθυστερήσεις, λοιπόν, έπειτα από επιθετική προσπάθεια των γηπεδούχων η μπάλα σταμάτησε στο χέρι του Οικονομόπουλου και ο ρέφερι υπέδειξε την εσχάτη των ποινών. Ο Πασάς δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1, που διατηρεί την βαθμολογική διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων στους 9 βαθμούς.

ΒΕΡΟΙΑ (Κώστας Γεωργιάδης): Πολίτης, Γεωργιάδης, Μαραγκός, Μανιώτης, Μπλέτσας, Βεργώνης, Πολύζος (46’ Ζούρκος), Πέντα, Παυλίδης (78’ Καραγιάννης), Πόζογλου (63’ Κανούλας), Πασάς.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Γιακουμής, Σανδραβέλης, Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Νιάρος, Ριζογιάννης, Πέλκας, Πελάεθ (67’ Λώττας), Τσίπρας (85’ Άλεξιτς), Παπαγεωργίου, Σταματής (78’ Τεγούσης).

Last modified onΣάββατο, 15 Φεβρουάριος 2020 17:47