Ανατροπή από τα... αποδυτήρια

Η εξήγηση του Ξενοφώντα Πάνου για την ανατροπή των Τρικάλων στην Καρδίτσα και η αφιέρωση στον γιατρό.

Στην ομιλία του κόουτς Σωτήρη Αντωνίου στο ημίχρονο του φιλικού αγώνα με την Αναγέννηση Καρδίτσας απέδωσε την ανατροπή (1-2) των Τρικάλων ο σκόρερ της ισοφάρισης Ξενοφών Πάνος.

"Ηρθαμε να παίξουμε σε μία δύσκολη έδρα απέναντι σε μία αρκετά συμπαγή ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο δεν κάναμε και το καλύτερό μας παιχνίδι.

Μιλήσαμε, όμως, στα αποδυτήρια, μας είπε ο προπονητής κάποια πράγματα πολύ σωστά και μπήκαμε με ηρεμία στο δεύτερο μέρος καταφέρνοντας να γυρίσουμε το ματς".

Παράλληλα, ο Πάνος έσπευσε να αφιερώσει τη νίκη -εκ μέρους όλης της ομάδας- στον γιατρό Θανάση Κουτή που έχασε τον πατέρα του.