«Να είμαστε πιο ρεαλιστές»

Η τοποθέτηση του Περικλή Αμανατίδη μετά την ήττα του Πανσερραϊκού από τη Σπάρτη.

[googlead][/googlead]

Ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε 0-1 από τη Σπάρτη στη Λακωνία και ο Περικλής Αμανατίδης απέδωσε το ανεπιτυχές αποτέλεσμα στην άκαρπη υπεροχή και στην έλλειψη καθαρού μυαλού στο δεύτερο μέρος. Ο τεχνικός των «λιονταριών» δήλωσε στο Fl News:

«Αν εξαιρέσω το πρώτο 20λεπτο που δεχτήκαμε το γκολ, νομίζω ότι ήμασταν αρκετά καλοί. Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να βάλουμε γκολ και δεν είχαμε ίσως καθαρές επιλογές, ενώ είχαμε υπεροχή με τη μπάλα. Τη θεωρώ άκαρπη. Μένει η προσπάθεια, αλλά έπρεπε να μετουσιωθεί σε αποτέλεσμα. Δυστυχώς πάντα κυνηγάμε ένα σκορ το οποίο μας φέρνει σε δεύτερη θέση. Η προσπάθεια ήταν καλή, αλλά δεν μας ικανοποιεί.

Θέλουμε μετά από αυτά τα παιχνίδια που έχουμε περάσει, να είμαστε πιο ρεαλιστές και να παίρνουμε πόντους όπου μπορούμε. Σήμερα ίσως κάτι να μπορούσαμε να πάρουμε, έστω την ισοπαλία, αν είχαμε πιο καθαρό μυαλό στο δεύτερο ημίχρονο που ήμασταν καλύτεροι».

Last modified onΣάββατο, 16 Δεκέμβριος 2017 18:59