Ματσάρα από τις λίγες στη Φυλή!

4-3 ο Θρασύβουλος τον Φωκικό με δέκα παίκτες και χατ τρικ του Ντα Σίλβα.

Ενα αξέχαστο ματς διεξήχθη στη Φυλή ανάμεσα στον Θρασύβουλο και τον Φωκικό, με τους «πράσινους» να επικρατούν 4-3, παρά το γεγονός ότι αναγκάστηκαν να παίξουν με δέκα από το 42' λόγω αποβολής του Καρρά. Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους νικητές, ο Ντα Σίλβα, που σημείωσε χατ τρικ. Δύο φορές ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι, αλλά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν έστω τον βαθμό. Ανατροπές, επτά γκολ, θέαμα, δυνατά μαρκαρίσματα, σασπένς, ήταν τα χαρακτηριστικά μίας εκπληκτικής αναμέτρησης, που διεκδικεί άνετα τον τίτλο του συναρπαστικότερου αγώνα της σεζόν. Στις λεπτομέρειες νικητής αναδείχθηκε τελικά ο Θρασύβουλος, πανηγυρίζοντας έτσι το πρώτο του τρίποντο μετά από επτά ματς, με το οποίο προσπέσασε το συγκρότημα της Αμφισσας στη βαθμολογία. Στον αντίποδα ο Φωκικός μετά τη μεγάλη επιτυχία επί της Καλλιθέας επέστρεψε στις ήττες και παρέμεινε ανάμεσα στις ομάδες που κινδυνεύουν με υποβιβασμό.

Πατήστε ΕΔΩ για το φιλμ του αγώνα, όπως το κατέγραψε λεπτό προς λεπτό το «FL News».

Οι συνθέσεις:

Θρασύβουλος (Λύσσανδρος Γεωργαμλής): Κασμερίδης, Ψιάνος, Καρράς, Σκόνδρας (68' λ.τ. Καλαμιώτης), Σύρος, Βλάχος, Καρλόπουλος (46' Ζουμπουλάκης), Μπεγκόνια, Ροκάστλ (60' Βασιλείου), Ντακόλ, Ντα Σίλβα.

Πάγκος: Μουκίδης, Μανωλάς, Νικολάου, Μητσέας, Ζουμπουλάκης, Καλαμιώτης, Βασιλείου.

Φωκικός (Πέτρος Μίχος): Βρονταράς, Χαλούλος, Θωμόπουλος, Δημητρίου, Παϊζάνος, Κωστόπουλος (86' Ντος Σάντος), Μπουλούλης (64' Κανελλόπουλος), Καλλέργης, Διαμαντόπουλος, Ταμπάκης (91' Νικόλτσης).

Πάγκος: Βαλσαμάκης, Φαρμάκης, Γεωργουσόπουλος, Νικόλτσης, Ζάγκος, Κανελλόπουλος, Ντος Σάντος.

Last modified onΚυριακή, 22 Απρίλιος 2012 20:43