Κύπελλο Ελλάδος Live

Παρακολουθήστε LIVE από το flnews.gr την εξέλιξη των αγώνων Κυπέλλου.

Με τη συμμετοχή πέντε ομάδων της Football League διεξάγεται την Τετάρτη (21/01) η 1η αγωνιστική των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος. Το flnews.gr ενημερώνει LIVE για την εξέλιξη των αγώνων που θα δώσουν οι ΑΟ Χανιά, Τύρναβος, Ηρακλής, ΑΕΚ και Απόλλων.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-1

88' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Άρσιτς του Απόλλωνα επειδή έπεσε μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού για να πάρει πέναλτι.

55' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ Ο Βάντερσον εκτέλεσε άσχημα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του από τον Μιλιάζες

έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

20' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Μιλιάζες εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Λεβαδειακός σε χέρι του Κοτσώνη σε σέντρα του Ορτέγκα

12' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Καραδέμητρος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι υπέρ του Απόλλωνα σε ανατροπή του Βάντερσον μέσα στην περιοχή από τον Μάγκα.

έναρξη της αναμέτρησης

ΑΠΟΛΛΩΝ (Αλέκος Βοσνιάδης)Πίτκας, Χατζηζήσης, Σέτι (46' Ψιάνος), Χατζής, Λίτσης, Γεωργίου (82' Κύργιας), Κοτσώνης, Καραδέμητρος (70' Βασιλαντωνόπουλος), Άρσιτς, Κυβελίδης, Βάντερσον.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σάββας Παντελίδης)Στρατηλάτης, Σκέμπης, Μάγκας, Σάντσεθ, Σοτέλο, Πίντερ (46' Τομάς), Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεφ (68' Βούκσεβιτς), Μιλιάζες, Γκαρσία, Μπουσταμάντε (58' Μάντζιος).

Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας)

Βοηθοί: Ζυγούρης (Αιτ/νίας), Μαγιάννης (Άρτας)

ΚΕΡΚΥΡΑ - ΑΕΚ 1-1

τέλος αναμέτρησης

68' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Μάνταλος εκτέλεσε φάουλ στην περιοχή και ο Φάμπιο σε διεκδίκηση με το Γιόχανσον την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του με επαφή στο σώμα του.

58' ΓΚΟΛ 1-0 Εκτέλεση κόρνερ του Χαβίτο από αριστερά, η μπάλα περνά από όλους και ο Βενέτης με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα!

47' Σουτ του Μάνταλου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41' ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ γκολ του Μπρέσεβιτς ως οφσάιντ. Σωστή η υπόδειξη.

38' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σέντρα του Φάμπιο από αριστερά, ο Χαβίτο πάσαρε για τον Καϊκούτ, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ στο σουτ.

5' σουτ του Αραβίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε έξω από την εστία της Κέρκυρας.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου)Κουτζαβασίλης, Σιόντης, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Ζουμπουλάκης, Ανδρεόπουλος (78' Ναγιάρ), Καρντόσο, Φάμπιο (71' Κόντος), Ρόχας (84' Μαρκόφσκι), Χαβίτο, Καϊκούτ.

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας)Ανέστης, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Σαρρής, Πεταυράκης, Τζανετόπουλος (66΄ Γιόχανσον), Ανάκογλου, Πλατέλλας (80' Μ. Ντούνης), Μάνταλος, Αραβίδης, Μπρέσεβιτς (89' Σοϊλέδης).

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)

Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Καμπούρης (Εύβοιας)

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-1

τέλος της αναμέτρησης

79' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Κυριακίδης πήρε την μπάλα στην περιοχή και βρήκε τρόπο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα ανάμεσα σε δύο ποδοσφαιριστές του Αστέρα Τρίπολης.

49' ΓΚΟΛ 0-1 Εκτέλεση κόρνερ από τον Ρόλε, τραγική έξοδος του Χουάντερσον, ο Γκοϊάν από την καρδιά της άμυνας με κεφαλιά σκοράρει

Οι διαιτητές φεύγουν πάλι επειδή ανέβηκε πάλι το πανό κατά της ΕΠΟ και επέστρεψαν μετά από κάποια λεπτά

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

40' Παιχνίδι με καλή κυκλοφορία της μπάλας μέχρι τα όρια της περιοχής για τις δύο ομάδες, με τον Ηρακλή να κλείνει καλά τους χώρους και να ψάχνει περισσότερο τις κόντρα επιθέσεις σε χώρο.

24' Ο Μουκάμ έκανε πολύ δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ηρακλή.

8' σουτ του Αγγελούδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης.

Επέστρεψε ο διαιτητής της αναμέτρησης αφού κατέβηκε το πανό που ήταν κατά της ΕΠΟ που διοργανώνει τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι διαιτητές επιστρέφουν στα αποδυτήρια μέχρι να τελειώσει η διαδικασία με τα πανό και τις διαβουλεύσεις ανάμεσα στους ανθρώπους του Ηρακλή και τους παρατηρητές.

Καθυστέρηση στην έναρξη της αναμέτρησης μέχρι να κατέβουν τα πανό εναντίον του Γιώργου Μποροβήλου του Βαγγέλη Μαρινάκη και της ΕΠΟ με πολύ βαριές εκφράσεις.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος)Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Κυριακίδης, Στάμου, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Πασάς (46' Ρομάνο), Τσιλιανίδης (75' Μπουκουβάλας), Αγγελούδης (46' Τσιλιγκίρης), Περόνε.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης)Θεοδωρόπουλος, Κιτοκό, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Τσοκάνης, Τιε Μπι, Κουρμπέλης, Ρόλε (83' Εντερσον), Μούκαμ (75' Γιαννιώτας), Νίκο Φερνάντεθ, Μπαράλες (78' Πάρα).

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)

Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Φραγκιαδάκης (Δωδ/νήσου)

ΤΥΡΝΑΒΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3

84' ΓΚΟΛ 0-3 Ο Μιλοβόγεβιτς με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από ωραία πάσα του  Ντουρμάζ

73' ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ γκολ του Διαμαντάκου επειδή ήταν σε θέση οφσάιντ ο Γιαννούλης που έκανε την πάσα. Σωστή η υπόδειξη του βοηθού διαιτητή.

56' σουτ του Παπασάββα μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Μέγερι για τον Ολυμπιακό.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41' Χτύπημα φάουλ του Πελέ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα χτύπησε στο πόδι του Ιβανίδη και πέρασε σε κόρνερ.

26' ΓΚΟΛ 0-2 Ο Διαμαντάκος έδωσε στον Μπενίτες, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του Τυρνάβου και από θέση τετ α τετ νίκησε τον Πρίφτη

23' Δυνατό σουτ του Πελέ έξω από την περιοχή, ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

19' Ο Γιαννούλης έκανε σέντρα, ο Μπενίτες έστρωσε στον Διαμαντάκο που δεν μπόρεσε να κάνει καλό τελείωμα.

3' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Μπενίτες με ατομική προσπάθεια από την αριστερή πλευρά μπήκε στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο πλασέ.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Στεργιανός, Καραμανλής, Κισκαμπάνης, Χαλούλος, Ντατίδης (46' Σοφερλίνο), Ιβανίδης, Γεωργίου, Παπασάβας (68' Αλεξίου), Ποκόνγκ, Οτα (46' Μιλουτίνοβιτς)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βίτορ Περέιρα)Μέγιερι, Σαλίνο, Βούρος, Σιόβας, Γιαννούλης, Πελέ (62' Φορτούνης), Μπουχαλάκης, Γκαζαριάν 72' Μιλιβόγιεβιτς), Ντουρμάζ, Μπενίτες (62' Ολαϊτάν), Διαμαντάκος.

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας)

ΑΟ ΧΑΝΙΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-2

89' ΓΚΟΛ 1-2 Ο Σούκιας με ωραία βολ πλανέ νίκησε τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ Γιάννινα. Πήρε την μπάλα στην περιοχή μετά από σουτ του Πάγκαλου που κόντραρε στους αμυντικούς.

80' ΑΛΛΑΓΗ Ντάσιος αντί Σαπαλίδη για τον ΠΑΣ Γιάννινα

76' Εκτέλεση φάουλ του Μαρτσάκη στην γωνία του τέρματος του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Σωτηρίου να διώχνει σε κόρνερ.

73' ΑΛΛΑΓΗ Μανιάς αντί Ακόστα για τον ΠΑΣ Γιάννινα

68' ΓΚΟΛ 0-2 Ο Ακόστα έστειε από κοντά με σουτ την μπάλα στα δίχτυα. Προηγήθηκε σέντρα του Ηλιάδη και σουτ του Γιάκου στο οριζόντιο δοκάρι με την μπάλα στην επαναφορά να πηγαίνει στα πόδια του Ακόστα.

65' ΑΛΛΑΓΗ Τσουκαλάς αντι Κρητικού για τον ΠΑΣ Γιάννινα

58΄ ΑΛΛΑΓΗ Σούκιας αντι Καραγιάννη για τον ΑΟ Χανιά που κλείνει νωρίς τις αλλαγές του

55' σουτ από τον Ηλιάδη από 25 μέτρα, ο Σικαλιάς έδιωξε σε κόρνερ.

46' ΑΛΛΑΓΗ Κοντέων αντί Γκότοβου για τον ΑΟ Χανιά στην δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

37' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Κρητικός με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ΑΟ Χανιά μετά από παράλληλη σέντρα του Φονσί

36' Ο Σαπαλίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας, κάνει το πλασέ στην έξοδο του τερματοφύλακα του ΑΟ Χανιά, αλλά δεν είχε δύναμη και πρόλαβαν οι αμυντικοί πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.

34' ΑΛΛΑΓΗ Πάγκαλος αντί Οικονομόπουλου που έφυγε με πρόβλημα τραυματισμού από τον αγωνιστικό χώρο

32' ΔΟΚΑΡΙ Κεφαλιά του Σαπαλίδη έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του ΑΟ Χανιά

26' σουτ έξω από την περιοχή του Γιάκου, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο τερματοφύλακας του ΑΟ Χανιά.

20' ατομική προσπάθεια του Οικονομόπουλου που μπαίνει μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά το σουτ που έκανε ήταν αδύναμο.

16' Γύρισμα του Γιάκου από δεξιά, ο Σαπαλίδης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή που πέρασε πάνω από τα δοκάρια του ΑΟ Χανιά.

10' Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο ΠΑΣ Γιάννινα πιέζει περισσότρο την εστία του ΑΟ Χανιά.

AO XANIA (Mάρκος Στεφανίδης)Σικαλιάς, Ανδρέου, Γκότοβος (46' Κοντέων), Γανωτής, Γκούμας, Οικονομόπουλος (34' Πάγκαλος), Καραγιάννης (58' Σούκιας), Εσόνο, Σιλιγαρδάκης, Μαρτσάκης, Ευαγγέλου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης)Σωτηρίου, Μιχαήλ, Φονσί, Στρούνα, Σκόνδρας, Ακόστα (73' Μανιάς), Αυγενικού, Γιάκος, Ηλιάδης, Κρητικός (65' Τσουκαλάς), Σαπαλίδης (80' Ντάσιος).

Διαιτητής: Κάμπαξης (Εύβοιας)

Βοηθοί: Γεωργαράκος, Απτόσογλου (Αθηνών)

Last modified onΤετάρτη, 21 Ιανουάριος 2015 21:32