Τον έσωσε… ξανά ο Καπίας

Ο Αγροτικός Αστέρας έσωσε την παρτίδα (1-1) στα… χασομέρια απέναντι στη Ζάκυνθο.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τον πόντο (1-1) απέναντι στη Ζάκυνθο ο Αγροτικός Αστέρας. Η ομάδα του Ιονίου αιφνιδίασε και με σουτ του Οικονόμου μόλις στο 4’ πήρε το προβάδισμα στον Εύοσμο, όμως οι «σταχυοφόροι» με κεφαλιά του Καπία στο 90’+2’ ισοφάρισε και έσωσε την παρτίδα.
Οι γηπεδούχοι άσκησαν πίεση, αλλά ο Ξενοδόχοφ με επεμβάσεις κρατούσε το προβάδισμα για την ομάδα του Ιονίου μέχρι τις καθυστερήσεις, οπότε ο αμυντικός του Αγροτικού με κεφαλιά δεν του άφησε περιθώρια αντίδρασης…

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤ. (Περικλής Αμανατίδης): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Χιντζίδης, Ντόικιτς, Καπίας, Γεωργιάδης, Παλάσκας, Καρακατσάνης (50' Κρυστάλλης), Πέεφ (82' Χατζηλιάδης), Μίλιτς, Καθάριος (70' Αθανασιάδης).

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ντάκι Ακίνο): Ξενοδόχοφ, Οικονόμου, Νόνης, Ουνγιαλίδης, Καλλιβωκάς, Πιτταράς (81' Χατζησάββας), Κρισμάρεβιτς, Κυριακίδης, Αποστόλου, Κρολ, Λέκκας (71' Βαρέλα).

Διαιτητής: Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Καραμπούλας, Νατσιούλας (Λάρισας)

Last modified onΚυριακή, 04 Ιανουάριος 2015 18:13