Μπέρδεψαν τον όμιλο

Η ισοπαλία (0-0) ανάμεσα στα Χανιά και τον Ολυμπιακό Βόλου κρατά και τις τέσσερις ομάδες σε τροχιά πρόκρισης.

Ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε την ισοπαλία στα Χανιά κυρίως χάρη στην απόκρουση του πέναλτι από τον Κασμερίδη σε εκτέλεση του Πάγκαλου στο 60ό λεπτό. Έτσι η ομάδα του Βόλου έμεινε ζωντανή στο κηνύγι της πρόκρισης, ενόψει και της αναμέτρησης με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο. Οι Κρητικοί έχασαν την ευκαιρία να κλειδώσουν την πρόκριση στους "16" του θεσμού, αφού είχαν πάρει τρίποντο κόντρα στον Παναιτωλικό εκτός έδρας την 1η αγωνιστική.
Η αναμέτρηση είχε αρκετές καλές φάσεις και από τις δύο πλευρές, κυρίως από τα Χανιά, τους οποίους σταμάτησε σε πολλές περιπτώσεις ο Κασμερίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε πιο σκληρή η αναμέτρηση, υπήρξαν αρκετά φάουλ που χάλασαν τον ρυθμό και στο τελευταίο 20λεπτο δεν υπήρξαν σημαντικές τελικές προσπάθειες.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Σούλης Παπαδόπουλος): Σικαλιάς, Παγώνης, Παπατζίκος, Γκότοβος, Εσόνο, Σιλιγαρδάκης, Καμινιώτης, Γουέλκαμ, Οικονομόπουλος (79' Καραλής), Μαρτσάκης (46' Πάγκαλος), Νύκταρης (46' Κρητικός) .
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Παντέλης): Κασμερίδης, Μακρυδημήτρης Γιαλούσης (65' Σκοπελίτης), Ζέρης, Μαργαρίτης, Κεσίδης, Ντιέγκο Μαρτίν, Μέζα (55' Πινάρες), Θέος, Νικολιάς (46' Ντινόπουλος), Διαμαντόπουλος
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Φωτόπουλος, Γιαννουγλίδης (Αθηνών)

90' ΚΙΤΡΙΝΗ στον Κεσίδη

81' ΚΙΤΡΙΝΗ στον Εσόνο

60' Ο Κασμερίδης απέκρουσε το πέναλτι, έπεσε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε την μπάλα στο χτύπημα του Πάγκαλου.

59' πέναλτι υπέρ του ΑΟ Χανιά σε μαρκάρισμα του Γιαλούση στον Γουέλκαμ

58' Κεφαλιά του Γκόντοβου στην περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου, αλλά έβγαλε εντυπωσιακά ο Κασμερίδης.

54' Ο Γουέλκαμ μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έδωσε στο πέναλτι στον Πάγκαλο που έκανε το σουτ, αλλά ο Κασμερίδης έσωσε την εστία του Ολυμπιακού Βόλου.

έναρξη δεύτερου μέρους, με τον Νικολιά να φεύγει από το γήπεδο με διάστρεμμα και τη θέση του πήρε ο Ντινόπουλος. Ο ΑΟ Χανιά έκανε αλλαγές στην επίθεση με τους Πάγκαλο και Κρητικό να μπαίνουν στο γήπεδο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Θέο για φάουλ σε διεκδίκηση με τον αγκώνα.

39' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Γιαλούση για φάουλ στον Γουέλκαμ

37' Εκπληκτική πάσα στον Θέο από την άμυνα, μόνος έκανε το κοντρόλ και το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας των Χανιών μπλόκαρε την μπάλα.

15' σουτ του Οικονομόπουλου μέσα από την περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου, η μπάλα λίγο έξω από την εστία.

7' εκτέλεση φάουλ από τον Μαρτίνεθ με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από την εστία του ΑΟ Χανιά.

Last modified onΤρίτη, 28 Οκτώβριος 2014 17:11