Κύπελλο Ελλάδος LIVE

Ενημέρωση για τους αγώνες της Τρίτης (28/10) για τη 2η αγωνιστική της β' φάσης του Κυπέλλου.

Με πέντε αγώνες ξεκίνησε την Τρίτη (28/10) το τριήμερο Κυπέλλου για τις ομάδες της Football League και το flnews.gr σας ενημέρωσε LIVE για τις σημαντικότερες στιγμές των αναμετρήσεων της 2ης αγωνιστικής στη β' φάση του θεσμού.

5ος όμιλος

ΑΕΚ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 3-0

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

90'+3 Τέλος του αγώνα.

89' Κίτρινη κάρτα στον Δηλαβέρη.

79' ΓΚΟΛ 3-0 για την ΑΕΚ. Ο Μπακάκης μπήκε από δεξιά στην περιοχή των Ψαχνών και με πλασέ νίκησε τον Μανιάτη.

66' ΓΚΟΛ 2-0 για την ΑΕΚ. Χτύπημα φάουλ από τον Μπαρμπόσα, κοντινή κεφαλιά του Μάνταλου, στα δίχτυα η μπάλα.

66' Κίτρινη κάρτα στον Παλαιολόγο.

61' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Έρικ Γουόρντεν. Ο Γκανέζος φέρεται να είπε κάτι στον διαιτητή μετά το πέναλτι του Μπαρμπόσα.

59' Ο Μπαρμπόσα σούταρε από την άσπρη βούλα, σημάδεψε την αριστερή γωνία, αλλά έστειλε άουτ τη μπάλα.

58' Πέναλτι κέρδισε η ΑΕΚ. Ο Παληγεώργος, που πήρε κίτρινη, έπεσε πάνω στον Μπαρμπόσα.

55' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Σέντρα του Ρόβα, καρφωτή κεφαλιά του Ζόριτς, στο δεξί δοκάρι η μπάλα.

51' Συρτό σουτ του Ζόριτς μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα.

48' Σουτ του Λόμπα λίγο έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Απόλυτη η κυριαρχία της ΑΕΚ, είχε 17 τελικές έναντι 0 της ομάδας της Εύβοιας.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45'+ Έληξε το πρώτο ημίχρονο.

42' ΓΚΟΛ 1-0 για την ΑΕΚ. Ο Ντακόλ έδωσε στον Κορδέρο, ο οποίος με ξερό σουτ έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι του Μανιάτη.

39' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Φάουλ από τον Μπαρμπόσα, ο Σαρρής έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα χτύπησε στην αριστερή δοκό.

36' Σέντρα του Μπακάκη, καρφωτή κεφαλιά του Ζόριτς, εκπληκτική επέμβαση του Μανιάτη που διώχνει σε κόρνερ.

29' Ο Πλατέλλας έδωσε στον Μπαρμπόσα, ο Πορτογάλος σούταρε, η μπάλα έφυγε άουτ.

26' Ο Ζόριτς έπιασε το συρτό σουτ, μπλόκαρε ο Μανιάτης.

22' Καλοτραβηγμένο φάουλ του Ντακόλ, άουτ η μπάλα.

20' Κίτρινη στον Μπακομήτρο.
15' Κίτρινη κάρτα στον Ζόριτς.

15' Σουτ που επιχείρησε ο Μπαρμπόσα κατέληξε άστοχα εκτός εστίας.

6' Σέντρα σουτ από φάουλ του Μπαρμπόσα, ο Μανιάτης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ με το ένα χέρι.

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας)Ανέστης, Μπακάκης, Γροντής, Κολοβέτσιος (69' Φαγιέ), Σαρρής, Ρόβας, Κορδέρο (56΄Μάνταλος), Πλατέλλας, Μπαρμπόσα (76' Αραβίδης), Ζόριτς, Ντακόλ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Κούτσης):Μανιάτης, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος (61' Κοτίτσας), Παπαδόπουλος, Παληγεώργος, Γκεμίσης, Λόμπα (67' Δηλαβέρης), Φλίγκος (72' Σικαλιάς), Γουόρντεν, Ποσίνκοβιτς, Ραπτάκης

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Παπανικολάου, Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)

1ος όμιλος

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-2

τέλος αναμέτρησης

88' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μουστογιάννη για τον Φωστήρα.

85' καλή προσπάθεια με τον Πλέγα για την Παναχαϊκή

83' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μπίρη του Φωστήρα

75' ωραίο σουτ του Μαρουκάκη που προσπάθησε με λόμπα να κρεμάσει τον τερματοφύλακα του Φωστήρα, αλλά τελευταία στιγμή κατάφερε να δι΄ψξει.

64' ΓΚΟΛ 0-2 Ο Στεργίδης έκανε ακόμη μια κούρσα στην αντεπίθεση, αυτή τη φορά γύρισε την μπάλα στο πέναλτι που ήταν ο Πατινιώτης και με σουτ την έστειλε στα δίχτυα.

58' Ο Στεργίδης έφυγε στην αντεπίθεση για την Παναχαϊκή, αλλά δεν κατάφερε να περάσει την μπάλα στο πέναλτι.

57' Ο Μπαλού κάνει λάθος στην άμυνα, η μπάλα στρώθηκε στον Ποτουρίδη που έκανε το σουτ κάτω από τα πόδια του τερματοφύλακα της Παναχαϊκής και έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Κάργας.

55' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Γρομητσάρη του Φωστήρα

50' Ο Φωστήρας συνεχίζει την πίεση στην περιοχή της Παναχαϊκή που αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45'+1 ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Αναστασόπουλο της Παναχαϊκής με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

45' Ο Φωστήρας μετά το γκολ έχει περισσότερη πίεση στην περιοχή της Παναχαϊκής και ψάχνει την ισοφάριση.

36' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Μαρουκάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φωστήρα με το χέρι. Έγινε η σέντρα από αριστερά από τον Ντα Κόστα, αρχικά το κονρόλ με το πόδι από τον Μαρουκάκη και στη συνέχεια χτύπησε στο απλωμένο χέρι του για να μπει στα δίχτυα.

30' Η Παναχαϊκή έχει την υπεροχή στα πρώτα λεπτά, αλλά υπάρχουν προσπάθειες και από τις δύο πλευρές.

18' Ο Κακαράς έφυγε τραυματίας και τη θέση του πήρε ο Μεντί

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κριστόφ Βαζέχα)Γκέκας, Μπίρης, Γρομητσάρης, Αχείμαστος, Μήτκας, Μπελέρης (67' Κανελλόπουλος), Ποτουρίδης, Κακαράς (18' Μεντί), Ράμα, Ματσούκας (29' Σιώπης), Μουστογιάννης

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός)Μπαλασάκης, Κάργας, Άλλα, Ασίγκμπα, Πατινιώτης, Μπαλού, Αναστασόπουλος, Στεργίδης (68' Χούσα), Ζλατκόφσκι (46' Χαρτσιάς), Ντα Κόστα (75' Πλέγας), Μαρουκάκης

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Βοηθοί: Γεωργάκης, Καραλής (Ηπείρου)

4ος όμιλος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2

90'+3' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Λαδά για καθυστέρηση

83' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Πασά του Ηρακλή

80' ΚΟΚΚΙΝΗ με δευτερη κιτρινη στον κουκολη για μαρκαρισμα στον Πασά, με δέκα πλέον συνεχίζουν και οι δύο ομάδες.

69' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα με δεύτερη κίτρινη στον Μπαρτολίνι που αποβάλλεται και ο Ηρακλής συνεχίζει με δέκα.

67' Καλοτραβηγμένο σουτ του Πάλλα, η μπάλα πέρασε μερικά εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι.

62' Ο Τόσκας γλίτωσε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα

55' ΓΚΟΛ 1-2 για τις Σέρρες. Ο Τσουβαλτσίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Λαδά.

50' ΚΙΤΡΙΝΗ στον Κουκόλη του Εθνικού Σερρών.

46' Ο Αγγελούδης πλάσαρε μέσα από τη μικρή περιοχή και αριστερά, πάνω στη γραμμή απομάκρυνε με το κεφάλι ο Παναγιωτίδης.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45'+2' Kίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο

42' ΚΙΤΡΙΝΗ στον Μπαρτολίνι για φάουλ στον Πάλλα.

28' Κάνοντας τα απολύτως απαραίτητα ο Ηρακλής είναι μπροστά στο σκορ. Επί της ουσίας δεν έχει απειληθεί καθόλου από τις Σέρρες.

22' ΓΚΟΛ 0-2 για τον Ηρακλή. Από γύρισμα του Αγγελούδη από τα δεξιά, ο επερχόμενος Πασάς με πολύ δυνατό πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

16' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Τόσκα για σκληρό μαρκάρισμα στον Τσουβαλτσίδη

6' ΓΚΟΛ 0-1 για τον Ηρακλή. Ο Πουρτουλίδης σούταρε, ο Κυριακίδης έβαλε το πόδι στην πορεία της μπάλας μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Μάκης Κατσαβάκης)Κραβαρίτης, Τσουβαλτσίδης, Πλαβούκος (83' Δ. Παπαδόπουλος), Κουκολής, Κωφοκότσιος (46' Πολύζος), Πάλλας, Μερεσιώτης, Χατζηδημητρίου, Σαββίδης (46' Τσιλούλης), Παναγιωτίδης, Δέντσας.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος)Λαδάς, Πουρτουλίδης (62' Ρομάνο), Μπαρτολίνι, Πασάς, Μπουκουβάλας (46' Στεφανίδης), Βαλεριάνος, Σμίλτος, Κυριακίδης, Τόσκας, Αγγελούδης (71' Στάμου), Κασσός.

Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Κουρέντας, Νταλούκας (Τρικάλων)

7ος όμιλος

ΤΥΡΝΑΒΟΣ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 2-1

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

92' ΚΙΤΡΙΝΗ Μιλουτίνοβιτς

81' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Ναουμέφτσκι

75' ΚΟΚΚΙΝΗ με σεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σολφερίνο, που αποβλήθηκε, καθώς είχε πάρει ακόμα μία νωρίτερα.

72' ΓΚΟΛ 2-0 για τον Τύρναβο. Εξαιρετικό σουτ από τον Ότα μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο και ακολούθως καταλήγει στα δίχτυα

71' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Σιάτρα

67' Εξαιρετικό σουτ στην κίνηση από τον Πόποβιτς, λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών η μπάλα.

66' Πλασέ του Γεωργίου μέσα από την περιοχή, ελάχιστα έξω η μπάλα.

63' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Αραμπατζή του Αιγινιακού

58' ΓΚΟΛ 1-1 για τον Αιγινιακό. Σέντρα του Πέντα από την αριστερή πλευρά μέσα από την περιοχή, ο Δεμηρτζόγλου έπιασε καρφωτή κεφαλιά από κοντά και σκόραρε.

52' Σουτ στην κίνηση του Πόποβιτς μέσα από την περιοχή, εξαιρετική απόκρουση του Πρίφτη.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Τύρναβο. Ο Σκαθαρούδης σέντραρε από δεξιά, ο Ότα έπιασε σουτ με τη μία μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

43' Αδύναμο σουτ του Ζούρκου έξω από την περιοχή, ο Πρίφτης μπλόκαρε.

41' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Σολφερίνο.

39' Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά για τον Τύρναβο, ο Μένκα δεν μπόρεσε να μπλοκάρει σταθερά, ο Τέλλος απομάκρυνε τον κίνδυνο προ του Σκαθαρούδη.

26' Σουτ του Πόποβιτς με δύναμη, έπεσε και μπλόκαρε ο Πρίφτης.

21' Κίτρινη κάρτα στον Σκαθαρούδη.

12' Εξαιρετική προσπάθεια του Ότα που έφυγε στην αντεπίθεση, σούταρε έξω από την περιοχή με το αριστερό και η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Άγγελος Διγκόζης):  Πρίφτης, Σιάτρας, Καραμανλής, Χαλούλος, Μπράνκοβιτς, Παληγεώργος (61' Στεργιανός), Ντατίδης, Γεωργίου, Σκαθαρούδης (66' Μιλουτίνοβιτς), Οτα  (78' Σαμαράς), Σολφερίνο

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Αλέκος Θεοδωρίδης)Μένκα, Αραμπατζής, Μπάρος, Τέλλος, Γεωργίου, Ζούρκος, Φαμπίνιο (89' Καζάκης), Δεμηρτζόγλου (71' K. Aχαλινόπουλος), Πέντα, Πόποβιτς (71' Ναουμτσέφσκι), Μπλάζεκ

Διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Δόσκορης, Δουδούμης (Φθιώτιδας)

8ος όμιλος

ΑΟ ΧΑΝΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-0

90' ΚΙΤΡΙΝΗ στον Κεσίδη

81' ΚΙΤΡΙΝΗ στον Εσόνο

60' Ο Κασμερίδης απέκρουσε το πέναλτι, έπεσε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε την μπάλα στο χτύπημα του Πάγκαλου.

59' πέναλτι υπέρ του ΑΟ Χανιά σε μαρκάρισμα του Γιαλούση στον Γουέλκαμ

58' Κεφαλιά του Γκόντοβου στην περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου, αλλά έβγαλε εντυπωσιακά ο Κασμερίδης.

54' Ο Γουέλκαμ μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έδωσε στο πέναλτι στον Πάγκαλο που έκανε το σουτ, αλλά ο Κασμερίδης έσωσε την εστία του Ολυμπιακού Βόλου.

έναρξη δεύτερου μέρους, με τον Νικολιά να φεύγει από το γήπεδο με διάστρεμμα και τη θέση του πήρε ο Ντινόπουλος. Ο ΑΟ Χανιά έκανε αλλαγές στην επίθεση με τους Πάγκαλο και Κρητικό να μπαίνουν στο γήπεδο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Θέο για φάουλ σε διεκδίκηση με τον αγκώνα.

39' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Γιαλούση για φάουλ στον Γουέλκαμ

37' Εκπληκτική πάσα στον Θέο από την άμυνα, μόνος έκανε το κοντρόλ και το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας των Χανιών μπλόκαρε την μπάλα.

15' σουτ του Οικονομόπουλου μέσα από την περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου, η μπάλα λίγο έξω από την εστία.

7' εκτέλεση φάουλ από τον Μαρτίνεθ με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από την εστία του ΑΟ Χανιά.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Σούλης Παπαδόπουλος)Σικαλιάς, Παγώνης, Παπατζίκος, Γκότοβος, Εσόνο, Σιλιγαρδάκης, Καμινιώτης, Γουέλκαμ, Οικονομόπουλος (79' Καραλής), Μαρτσάκης (46' Πάγκαλος), Νύκταρης (46' Κρητικός) .

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Παντέλης)Κασμερίδης, Μακρυδημήτρης Γιαλούσης (65' Σκοπελίτης), Ζέρης, Μαργαρίτης, Κεσίδης, Ντιέγκο Μαρτίν, Μέζα (55' Πινάρες), Θέος, Νικολιάς (46' Ντινόπουλος), Διαμαντόπουλος

Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)

Βοηθοί: Φωτόπουλος, Γιαννουγλίδης (Αθηνών)

Last modified onΤρίτη, 28 Οκτώβριος 2014 21:27