Βρήκαν το... κουμπί της ΑΕΛ

Δεύτερο διαδοχικό εντός έδρας στραβοπάτημα για την ΑΕΛ, που έμεινε στο 0-0 με τον Πιερικό.

Με... συνταγή Βύζαντα Μεγάρων ο Πιερικός έγινε η δεύτερη ομάδα που αποσπά φέτος "λευκή" ισοπαλία στο AEL FC ARENA. Η ΑΕΛ μπορεί να προερχόταν από την εκτός έδρας νίκη (3-0) στη Βέροια, όμως για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι αντιμετώπισε προβλήματα στο γήπεδό της. Ήταν καλύτερη, είχε την υπεροχή, τις ευκαιρίες, αλλά όχι και το γκολ.

Η ομάδα της Κατερίνης με πολύ καλή αμυντική λειτουργία πήρε τον πολύτιμο βαθμό, ενώ οι "βυσσινί" δεν μπόρεσαν να ικανοποιήσουν τους 9.000 οπαδούς τους για μία ακόμα φορά. Διαμαρτύρονται, μάλιστα, για μία αμφισβητούμενη φάση στο 24' όταν οι αμυντικοί έδιωξαν τη μπάλα πάνω στη γραμμή σε κεφαλιά του Σαϊτιώτη.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

90+2 ΚΙΤΡΙΝΗ για τον Πιερικό ο Καρακούτσης.

90+2 ΑΛΛΑΓΗ για τον Πιερικό. Στη θέση του Θάνου ο Κωνσταντινίδης.

89' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα για την ΑΕΛ ο Σιατραβάνης.

87' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα για τον Πιερικό ο Θάνος.

85΄: Σουτ του Σεσίνια μπλοκάρει ο Καρακούτσης.

83' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πιερικό. Στη θέση του Περουτζίνι ο Τόσκας.

77' Σουτ του Ααράμπ, η μπάλα άουτ.
75' Σουτ του Μπόα Μόρτε πάνω από τα δοκάρια.

75' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πιερικό. Στη θέση του Μπλαζέφσκι ο Σεχολάρι.

73' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ζεκίνια γύρισε τη μπάλα για τον Μπόα Μόρτε, αλλά ο Πορτογάλος αστόχησε από το ύψος του πέναλτι.

69' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ, αναγκαστική. Στη θέση του Μιχαηλίδη ο Σωτηρίου.

68' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ. Στη θέση του Τσιμπάμπα ο Ζεκίνια.

60' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα για την ΑΕΛ ο Σεσίνια.

59' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα για τον Πιερικό ο Κοντέων.

56' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ. Στη θέση του Σαϊτιώτη ο Πλιάγκας.

46' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα για τον Πιερικό ο Χατζηζήσης.

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

38' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα για τον Πιερικό ο Μπλαζέφσκι.

31' Κόρνερ του Σιατραβάνη, κεφαλιά του Χατζή άουτ.

25' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα για τον Πιερικό ο Πιερουτζίνι.

24' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Σιατραβάνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ααράμπ έπιασε την πρωτη κεφαλιά, ο Σαϊτιώτης τη δεύτερη και οι αμυντικοί έδιωξαν πάνω στη γραμμή. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν ότι η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή.

16' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα για την ΑΕΛ ο Ααράμπ.

14' Κεφαλιά του Θάνου, η μπάλα άουτ.

11' Σουτ του Μπλαζέφσκι, η μπάλα άουτ.

1' Ξεκίνησε το ματς.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ: Μιχαηλίδης, Ααράμπ, Καλί, Παπαγεωργίου, Κατσιαρός, Χατζής, Μπόα Μόρτε, Σιατραβάνης, Σεσίνια, Σαϊτιώτης, Τσιμπάμπα.

Πιερικός: Καρακούτσης, Χατζηζήσης, Γιαζιτζόγλου, Κοντέων, Δήμου, Ιντζόγλου, Περουτζίνι, Μπλαζέφσκι, Γκουγκουλιάς, Θάνος, Πέντα.

Last modified onΚυριακή, 27 Νοέμβριος 2011 18:44