Δίλεπτη καταιγίδα στην Αγυιά

Με δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών, η Παναχαϊκή επιβλήθηκε 2-1 της Καλλιθέας.

Μεγάλη ανατροπή σημείωσε στην Αγυιά η Παναχαίκή, η οποία παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Καλλιθέα, κατέφερε να πετύχει δύο γκολ και να πανηγυρίσει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο. Το οποίο σημαίνει πως από εδώ και πέρα οι Αχαιοί αρχίζουν να μετρούν κανονικά πλέον στη βαθμολογία και όχι με μείον, όπως συναίβαινε μέχρι στιγμής λόγω της τιμωρίας της. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και θα μπορούσαν να σκοράρουν παραπάνω από δύο φορές. Η Καλλιθέα από την πλευρά της δεν δημιούργησε τις μεγάλες ευκαιρίες και φεύγει άπραγη από την Πάτρα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

*Λήξη του αγώνα

82' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Πακάλτσης στη θέση του Μενδρινού.

80’ Ο Ντίνας έβγαλε τη σέντρα, ο Χλωρός από το ύψος του πέναλτι σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε πολύ μακριά από την αντίπαλη εστία.

79' Μόνος ο Καλτσάς απέναντι στον Ανδρούτσο, που αστοχεί.

78' Τελευταία αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Βιδάλης στη θέση του Σταύρου.

65' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Μαρουκάκης στη θέση του Πλατέλλα.

65' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Χλωρός στη θέση του Φουρτάδο.

58' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Ρουσάκης στη θέση του Ηρακλή.

Κίτρινη κάρτα στον Ντακόλ της Καλλιθέας.

56’: Μεγάλη ευκαιρία από τον Φουρταδο, που έκανε το σουτ, με τη μπάλα να περνάει πολύ λίγο έξω.

51' ΓΚΟΛ 2-1 για την Παναχαϊκή με σκόρερ τον Φουρτάδο. Γυριστό σουτ του Φουρταδο από το ύψος της περιοχής που βρίσκει δίχτυα

49' ΓΚΟΛ 1-1 για την Παναχαϊκή. Ο Ουρτάδο εκτέλεσε το φάουλ, ο Φούφουλας με κεφαλιά φέρνει το ματς στα ίσια.

46' Ο Ατματζίδης πιάνει την κεφαλιά από τη δεξιά πλευρά, λίγο έξω η μπάλα.

46' Έναρξη του δεύτερου μέρους

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

* λήξη του πρώτου μέρους

44' Ο Φουρτάδο από το ύψος του πέναλτι επιχείρησε να σουτάρει, αλλά γλίστρησε και έχασε τη μπάλα. Εν συνεχεία ο Ατματζίδης μόνος απέναντι στον Τακίδη, αλλά ο γκολκίπερ της Καλλιθέας τον σταματά. Στην επαναφορά ο Ουρτάδο κάνει το σουτ, αλλά και πάλι ο Τακίδης είπε «όχι».

* Οι γηπεδούχοι διαματύρονται για χέρι παίκτη της Καλλιθέας και πέναλτι, αλλά ο διαιτητής δεν σφύριξε τίποτα.

37' Ο Κοιλιάρας χτυπάει εκτός φάσης τον Κατσίκη, αλλά ο διαιτητής δεν βγάζει κάρτα.

42' Αναγκαστική αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Δαμιανίδης στη θέση του τραυματία Λαμπρόπουλου.

* Κίτρινη κάρτα στον Κατσίκη της Καλλιθέας.

30' ΓΚΟΛ 0-1 για την Καλλιθέα. Η πρώτη επίσκεψη της Καλλιθέας στην περιοχή της Παναχαϊκής συνοδεύτηκε με γκολ. Ο Αρκούδας έδωσε στον Καλτσά, εκείνος στον Κατσίκη που με διαγώνιο άπιαστο σουτ νίκησε τον Ανδρούτσο.

13' Ιδιαίτερα κινητικός ο Ουρτάδο, ο οποίος έπιασε ένα σουτ από καλή θέση, ωστόσο η μπάλα έφυγε έξω.

6’ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Ουρτάδο χτύπησε το φάουλ, ο Ατματζίδης έπιασε την κεφαλιά, ο Τακίδης απέκρουσε προσωρινά. Ο Φουρτάδο πήρε το ριμπάουντ, έκανε το σουτ, όμως ο γκολκίπερ της Καλλιθέας έδιωξε και πάλι.

3' Ο Ουρτάδο σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Τακίδη να μπλοκάρει.

Όχι παραπάνω από 700 άτομα στο γήπεδο της Παναχαϊκής.