Τριάρα στην Κομοτηνή!

Ο Πανθρακικός επικράτησε 3-0 της Καλλιθέας στην Κομοτηνή.

Σε θρίαμβο μετέτρεψε την αναμέτρηση με την Καλλιθέα ο Πανθρακικός, ο οποίος παρότι νίκησε 3-0, τα πράγματα γι' αυτόν δεν ήταν εύκολα. Και ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο. Οπότε και η Καλλιθέα έπαιξε πολύ καλή άμυνα και σε συνδυασμό με τον παράγοντα τύχη κράτησε ανέπαφη την εστία της στα πρώτα 45 λεπτά. Η αποβολή του Ρουσάκη στο 40' έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην έκβαση της αναμέτρησης, καθότι οι ποδοσφαιριστές του Σάββα Παντελίδη πίεσαν ακόμα περισσότερο και μετά το πρώτο γκολ που δέχτηκαν οι «κυανόλευκοι»... έπεσαν. Δεν δημιούργησαν ουσιαστικά καμία σημαντική ευκαιρία, ενώ αντίθετα οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν ένα σωρό ευκαιρίες. Και το 3-0 μοιάζει απόλυτα δίκαιο σκορ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

90+3' Λήξη του αγώνα
90+3' Μακρινό και πολύ άστοχο το σουτ του Ντακόλ.
90' ΓΚΟΛ 3-0 για τον Πανθρακικό! Ο Σαρακατσάνος με κοντινή προβολή έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ουέλινγκτον έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
83' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Ντακόλ περνάει στο ματς αντί του Πλατέλα.
81' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ουέλινγκτον στη θέση του Μπαϊκαρά.
80' ΓΚΟΛ 2-0 για την Πανθρακικό με σκόρερ τον Κοντογουλίδη. Ο Έλληνας στράικερ δέχτηκε την καταπληκτική ασίστ του Μπαϊκαρά και με ψύχραιμο πλασέ βρήκε δίχτυα.
79' Κίτρινη κάρτα στον Αρβανίτη της Καλλιθέας.
77' Συρτό σουτ του Σουλτανίδη, λίγο δίπλα από δεξί δοκάρι του Τακίδη η μπάλα.
74' Χτύπημα φάουλ του Πλατέλλα, πολύ έξω η μπάλα
72' Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο του Πανθρακικού για διαμαρτυρία.
70' Κίτρινη κάρτα στον Στάθη του Πανθρακικού για μαρκάρισμα.
69' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Πανθρακικό. Ο Μίνγκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Λιαπάκης κέρδισε τις κόντρες και με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ.
65' Ο Πανθρακικός πιέζει την Καλλιθέα, η οποία κρατάει στην άμυνα.
55' Σουτ του Σουλτανίδη, πολύ έξω η μπάλα.
54' Ο Κατσίκης εκτέλεσε για την Καλλιθέα το φάουλ, ο Μαρουκάκης δεν πρόλαβε να ακουμπήσει τη μπάλα και να τη σπρώξει στα δίχτυα.
47' Ο Αρβανίτης έκανε λανθασμένο γύρισμα στον Τακίδη, με τον Σουλτανίδη να μην προλαβαίνει την έξοδο του Έλληνα τερματοφύλακα.
46' Αλλαγή και για την Καλλιθέα. Ο Ηρακλής στη θέση του Μιχαλόπουλου.
46' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Σουλτανίδης στη θέση του Σίμωση.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους
45' Κίτρινη κάρτα στον Μαρουκάκη της Καλλιθέας επειδή κλώτσησε τη μπάλα από τα νεύρα του.
40' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Λιαπάκης στη θέση του Μπαλού.
39' Δεύτερη κίτρινη στον Ρουσάκη. Αποβάλλεται ο κεντρικός μέσος της Καλλιθέας.
37' Σουτ του Μπαϊκαρά, μακριά άουτ η μπάλα.
36' Κεφαλιά του Σίμωση από τη μικρή περιοχή της Καλλιθέας, έξω η μπάλα.
30' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά του Πανθρακικού για διαμαρτυρίες.
28' Ο Σάββας Παντελίδης δίνει συνεχώς οδηγίες στους παίκτες του Πανθρακικού.
25' Ο Σαρακατσάνος σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή της Καλλιθέας, η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω.
23' Κίτρινη κάρτα στον Ρουσάκη της Καλλιθέας.
21' Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα της Καλλιθέας για διαμαρτυρία στον διαιτητή.
19' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλού του Πανθρακικού, που χτύπησε με το πόδι τον Μιχαλόπουλο στο πρόσωπο.
18' Δυνατό σουτ του Μουνάφο, απελπιστικά έξω η μπάλα.
15' Σέντρα του Στάθη από τη δεξιά πλευρά, η κεφαλιά του Μίνγκα ήταν αδύναμη και μπλόκαρε εύκολα ο Τακίδης.
10' Καλύτερος ο Πανθρακικός στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης. Έχει την κατοχή και πιέζει.
5' Μακρινό σουτ του Σκλιοπίδη, έπεσε και μπλόκαρε σταθερά ο Τακίδης.
3' Μεγάλη φάση για τον Πανθρακικό. Ο Τακίδης πραγματοποίησε μεγάλη απόκρουση σε κοντινό σουτ του Σίμωση.