Συνταγή... Γιαννιτσών

Η Αναγέννηση για ακόμη μια φορά έφυγε με το διπλό από εκτός έδρα αναμέτρηση και μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς μακριά από την έδρα του.

Η Αναγέννηση για ακόμη μια φορά έφυγαν με το διπλό από εκτός έδρα αναμέτρηση και μετρούν τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς μακριά από την έδρα της. Εντός δεν έχουν αγωνιστεί ακόμη και όμως βρίσκονται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Το κλειστό παιχνίδι τους ευνοεί και οι αντεπιθέσεις δείχνει να είναι το σημείο υπεροχής τους.
Στα Ψαχνά δεν θα ήταν υπερβολή να πει κανείς πως δεν μπήκαν ούτε στην περιοχή του αντιπάλου τους.
Έστειλαν την μπάλα δύο φορές στα δίχτυα και αυτό είναι που μετρά.
Από την άλλη πλευρά, ο Ηρακλής Ψαχνών σίγουρα είχε την υπεροχή και έδειξε πως έχει το σύνολο να διεκδικήσει πολλά.
Σημείωσε το πρώτο του γκολ στην κατηγορία, του φεύγει το άγχος και περιμένει τα υπόλοιπα ματς για να πάρει τη νίκη... που του άξιζε και απέναντι στα Γιαννιτσά. Τα γκολ για τα Γιαννιτσά σημείωσαν ο Τσίλης και ο Νταντίδης, ενώ το πρώτο γκολ του Ηρακλή Ψαχνών στην δεύτερη κατηγορία σημείωσε ο Ντελέκος.

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
Στα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων ο Ηρακλής δεν μπόρεσε να βρει τα ψυχικά αποθέματα
για να φτάσει στην ισοφάριση

90' Τζεβελέκης αντί Κυζιρίδη για τα Γιαννιτσά

Κόντρα στην ροή του αγώνα η Αναγέννηση Γιαννιτσών από δύο αντεπιθέσεις
έχει σημειώσει δύο γκολ και είναι μπροστά στο σκορ παρότι αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο.

87΄ΓΚΟΛ 1-2 ο Κυζιρίδης εκτέλεσε το φάουλ και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Τόλιου

86' κίτρινη κάρτα Ρεπετσάς

85' Ο Αλβες κερδίζει κόντρες στην περιοχή και γυρίζει την μπάλα, αλλά δεν βρίσκεται κανείς στην πορεία της για
να την στείλει τα δίχτυα.

83' ο Τοσουνίδης μπήκε από αριστερά, πέρασε δύο ποδοσφαιριστές και έστρωσε στον Γιόνδη που άφησε την
μπάλα να περάσει για να κάνει το σουτ ο Κυζιριίδης που φεύγει λίγο άουτ

81' Καρπούζης αντί Μπαξεβάνου για την Αναγέννηση Γιαννιτσών

80' Μάτσος αντί Ζουλιώτη για τον Ηρακλή Ψαχνών

77' σουτ του Τσάτσου έξω από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στον Τέλλο και φεύγει λίγο πάνω
από τα δοκάρια του Βοσνιάδη.

76' ΚΟΚΚΙΝΗ δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπέκα που αφήνει την Αναγέννηση Γιαννιτσών με δέκα παίκτες.

72' ΓΚΟΛ 1-1 εκτέλεση φάουλ από τον Ντελέκο με την μπάλα να περνά κάτω από το τείχος και να χτυπά μπροστά
από τον Βοσνιάδη για να τον "ξεγελάσει" και να καταλήξει στα δίχτυα για το πρώτο γκολ του Ηρακλή Ψαχνών στην
Football League.

71΄κίτρινη κάρτα Παπαδόπουλος

69' εκτέλεση κόρνερ του Ντελέκου η μπάλα χτυπά στο δοκάρι

68' Τοσουνίδης αντί Τσίλη για την Αναγέννηση

64' κίτρινη κάρτα Μπέκας

63' διπλή αλλαγή για τον Ηρακλή με τον Ντελέκο αντί του Τελκίνσκι και τον Φιλιππάκο αντί Πάγκαλου

58' ΓΚΟΛ 0-1 ο Τσίλης πιάνει την κεφαλιά σε γέμισμα του Νταντίδη και η μπάλα περνά την γραμμή πριν
την διώξουν οι αμυντικοί του Ηρακλή με τον βοηθό διαιτητή Κουτσόγιαννο να φεύγει προς την σέντρα
και τους αμυντικούς του Ηρακλή Ψαχνών να μην διαμαρτύρονται για το αν η μπάλα πέρασε την γραμμή.

56' ιδανικό γέμισμα από τον Ζουλιώτη στην περιοχή για τον Σέγκο που κάνει το σουτ
στην κίνηση, αλλά η μπάλα φεύγει ελάχιστα δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

55' κίτρινη κάρτα στον Λιόση

54' Ο Σέγκος υποδέχθηκε την μπάλα στην περιοχή, αλλά την άνοιξε εκτός στον Αλβες που έκανε την
προσποίηση για να κοντράρει η μπάλα στον Σπαθαρά και φεύγει κόρνερ.

Ο Ηρακλής ελέγχει τον ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου που δεν έχει σημαντική φάση.

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σαφώς καλύτερος ο Ηρακλής Ψαχνών στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης χωρίς, όμως, να
καταφέρει να φτάσει στο γκολ. Η ομάδα της Εύβοιας έχει μπει στην περιοχή, αλλά ο Βοσνιάδης
σε κάποιες περιπτώσεις και η καθυστέρηση των επιθετικών της σε κάποιες άλλες έχει κρατήσει
το 0-0 για το πρώτο ημίχρονο. Η Αναγέννηση Γιαννιτσών έχει κρατήσει καλά αμυντικά, ενώ έχει
κάνει φάσεις μόνο από στημένα.

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
45΄ο Ζουλιώτης έκανε την προσπάθεια από δεξιά και άνοιξε στον Σέγκο που μέσα από την περιοχή
έκανε πολύ καλό σουτ και έδιωξε με τα πόδια ο Βοσνιάδης

Η πίεση του Ηρακλή Ψαχνών έχει μειωθεί και η Αναγέννηση πέρασε χωρίς να την κοστίσει αυτό το
πολύ καλό δεκάλεπτο της ομάδας της Ευβοίας.

36' σουτ έξω από την περιοχή από τον Κυζιρίδη με την Αναγέννηση Γιαννιτσών να κάνει αισθητή
την παρουσία της έπειτα από αρκετά λεπτά.

32' o Αλβες βγήκε από αριστερά στην αντεπίθεση και έκανε την σέντρα, αλλά η κεφαλιά του Ρεπετσά έφυγε
άουτ.

Η πίεση του Ηρακλή Ψαχνών αυξάνεται και έχει γίνει σαφώς πιο επικίνδυνος και ψάχνει να βρει το
πρώτο γκολ στην ιστορία του για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας.

25' ο Μάριος Σέγγος προσπάθησε να βρει χώρο για να σουτάρει μέσα στην περιοχή έπειτα από πάσα
του Τσάτσου και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί.

21' Εκτέλεση φάουλ από τον Αλβες που διώχνει με γροθιές ο Βοσνιάδης.

Οι επικίνδυνες φάσεις για τις δύο ομάδες έχουν γίνει έπειτα από στημένα χτυπήματα και δεν υπάρχει
κίνδυνος από οργανωμένες επιθέσεις.

18' στην εκτέλεση του κόρνερ από τον Αλβες, ο Ρεπετσάς έκανε την κεφαλιά από το σημείο του
πέναλτι και ανάγκασε τον Βοσνιάδη σε δύσκολη απόκρουση.

17' ο Μάριος Σέγγος επιχείρησε εκτέλεση φάουλ από 25 μέτρα αλλά ο Τέλλος με κεφαλιά έδιωξε σε
κόρνερ.

13' τρία διαδοχικά κόρνερ για την ομάδα των Γιαννιτσών που προσπάθησαν να απειλήσουν την εστία
του Τόλιου, ο οποίος στο τρίτο κόρνερ έκανε λάθος έξοδο, αλλά ο Σερέτης δεν κατάφερε να κάνει