Αναρρίχησης συνέχεια

Η Δόξα Δράμας πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Πιερικού και μένει στην τροχιά των play off του πρωταθλήματος.

Με ένα γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όπως συνηθίζει στα τελευταία της ματς, η Δόξα Δράμας έβαλε με το σουτ του Καμινιώτη τις βάσεις για τη νίκη επί του Πιερικού και μένει στο γκρουπ των ομάδων που βλέπουν την τετράδα των αγώνων κατάταξης. Ο Πιερικός δεν είχε σημαντικές στιγμές για να φτάσει στην ισοφάριση και όσο περνούσε ο χρόνος οι «Μαυραετοί» πίεζαν για να φτάσουν στο δεύτερο γκολ και να σφραγίσουν τη νίκη τους. Αυτό έγινε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Κάπελ που εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Ταραλίδη.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Δαύκος, Στεργιανός (12' Περπερίδης), Ταραλίδης, Κοντέων, Μπουτζίκος, Ιντζόγλου (58' Μιλένκοβιτς), Μπάρος, Ρούσεφ (66' Πουλάκος), Κάπελ, Καμινιώτης, Κασσός.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιώργος Φοιρός): Παπατολίκας, Νίκου, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Ιορδανίδης, Αποστολίδης, Μπελόσεβιτς (46' Μανίκας), Φαμπίνιο, Ελευθεριάδης, Καθάριος (46' Παπατόλιος), Ντάνι

Last modified onΚυριακή, 24 Μάρτιος 2013 17:39