Με χαρακτήρα... Μαυραετών

Η Δόξα πήρε τη νίκη (1-0) στα Γιαννιτσά, παρότι έπαιζε για ένα ημίχρονο με 10 παίκτες και έδειξε πως έχει τα ψυχικά αποθέματα και τον χαρακτήρα που χρειάζεται στα δύσκολα.

Η ομάδα της Δράμας έδειξε πως έχει τα αποθέματα που χρειάζονται τώρα που δυσκολεύουν τα δεδομένα στο πρωτάθλημα και κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς από τα Γιαννιτσά. Το αριθμητικό μειονέκτημα από την αποβολή του Τότο στο 45' δεν την επηρέασε και τελικά έφτασε στο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ θα μπορούσε να σημειώσει και άλλα τέρματα ώστε να σφραγίσει τη νίκη της πιο νωρίς.

Το γκολ του Κοντέων στο 59ο λεπτό έπειτα από το κόρνερ του Καμινιώτη ήταν αυτό που έδωσε το προβάδισμα και χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Παναγιώτη Τζαναβάρα, η οποία μπήκε σε τροχιά play off...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: (Σάββας Κωφίδης): Λαμπάκης (72' Καραογλανίδης), Γκαρακλίδης, Βλαχόπουλος, Σπαθάρας Σερέτης, Σιδηρόπουλος, Αρτσε, Καρλόπουλος (86' Αντρεϊνι), Καπνίδης (67' Χαρμάνας), Χατζόγλου, Καμπάνης, Καρακάσογλου

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Δαύκος, Στεργιανός, Μπουτζίκος, Κοντέων, Ταραλίδης, Μπάρρος, Μπαλής, Κάπελ (89' Χιντασέλι), Στόικος (54' Καμινιώτης), Ρούσεφ (73' Κάσσος), Τότο

Last modified onΚυριακή, 17 Μάρτιος 2013 17:17