Το απόλυτο ο Λεβαδειακός

Οι Πράσινοι νίκησαν 2-0 τον Καμπανιακό στο γήπεδο του Μακεδονικού και έκαναν το 3Χ4 στη Super League 2.

Καρέ διαδοχικών νικών συμπλήρωσε ο Λεβαδειακός στο πρωτάθλημα. Αύξησε με τον τρόπο αυτό τη διαφορά από την ΑΕΛ στους 4 βαθμούς, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο και στους 3 από τη 2η Κοζάνη που έχει, επίσης, 5 ματς. Οι Πράσινοι ήταν το φαβορί τη Δευτέρα (23/10) στο γήπεδο του Μακεδονικού απέναντι στον Καμπανιακό και το έδειξαν στο γήπεδο, επικρατώντας 2-0.

Στο 10' ο Κουιρουκίδης άνοιξε το σκορ με σουτ, ενώ ο ίδιος στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου είχε δοκάρι. Δύο λεπτά αργότερα ο Βήχος διαμόρφωσε το αποτέλεσμα με σουτ και έστειλε τους Βοιωτούς στους 12 βαθμούς. Η ομάδα της Χαλάστρας έδωσε το πρώτο επίσημο ματς μετά τις 30 Σεπτεμβρίου και έμεινε στους 3 βαθμούς.