«Ταφόπλακα στις προσπάθειές μας»

Ο Στάθης Σταθόπουλος μίλησε για τις δυσκολίες που αντιμετώπισε η Καλλιθέα μετά το δεύτερο γκολ του Άρη.

Ο τεχνικός της Καλλλιθέας τόνισε ότι η νίκη του Άρη ήταν δίκαιη, ενώ αναφέρθηκε και στον τραυματισμό του Ταμπάκη. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Στάθης Σταθόπουλος μετά την ήττα της ομάδας του με 3-0:

«Ένα πολύ γρήγορο γκολ σε κάθε ημίχρονο μας έβγαλε εκτός διεκδίκησης για τη συνέχεια. Τα πράγματα τότε έγιναν πολύ πιο εύκολα. Το δεύτερο γκολ έβαλε μια «ταφόπλακα» στις προσπάθειες μας, καθώς το δεχτήκαμε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Πάντα υπάρχει η δυνατότητα μια ομάδα να παλέψει για κάτι όταν το σκορ βρίσκεται στο 1-0. Ήταν δίκαια η νίκη του Άρη. Εύχομαι στον Άρη πραγματικά να ανέβει στην Super League και εύχομαι στον Ανάκογλου γρήγορη ανάρρηση».

Για τον τραυματισμό του Ταμπάκη:

« Ο γιατρός του αγώνα μας είπε ότι δεν είναι κάτι το σοβαρό, ωστόσο από την εικόνα που έχουμε εμείς πιστεύουμε ότι είναι κάτι σοβαρό και θα το εξετάσουμε».

πηγή: allaboutaris.com

Last modified onΚυριακή, 09 Απρίλιος 2017 18:46