Παντέλης: «Σημαντική ως… την επόμενη»

Προσγειωμένος παρά την επιβλητική νίκη της ομάδας του εμφανίστηκε ο Νίκος Παντέλης στη συνέντευξη τύπου.

«Θεωρώ ότι η σημερινή μας νίκη ήταν η πιο σημαντική της περιόδου ως την επόμενη», τόνισε ο τεχνικός της Καλλιθέας και συνέχισε: «Παίζαμε με έναν αντίπαλο που πέρα από το βαρύ του όνομα έχει τον ίδιο στόχο, δηλαδή την είσοδο στα πλέι οφ. Στο πρώτο μέρος βρεθήκαμε να χάνουμε με 2-0 από στιγμές αδράνειας. Στο δεύτερο δεν είχαμε να χάσουμε κάτι. Το να βάλεις χέρι σε μια ομάδα που έχει άσχημη απόδοση είναι ό,τι χειρότερο. Τους είπα ότι δεν πρέπει να δεχτούμε τρίτο γκολ, αλλά και να αλλάξουμε τον τρόπο παιχνιδιού μας. Επίσης ότι αν σκοράρουμε στο πρώτο τέταρτο μπορούμε να το γυρίσουμε. Και οι παίκτες το πίστεψαν, γι’ αυτό τους ανήκουν τα εύσημα. Είπαμε ότι αν πετύχουμε γκολ στο πρώτο 15λεπτο μπορούμε να το γυρίσουμε. Μας βγήκε το ματς και οι αλλαγές. Για εμάς δεν είναι κάτι παραπάνω από τρεις βαθμοί η νίκη αυτή. Σίγουρα μας ανεβάζει την ψυχολογία, αλλά είναι κοντά το επόμενο ματς με τον Θρασύβουλο και έχουμε αρκετά προβλήματα, ενώ το ρόστερ μας είναι μικρό. Ευχαριστώ τον κόσμο μας, συγχαρητήρια και στα παιδιά για την προσπάθεια. Είναι μόνο μία νίκη και δεν μπορούμε να μιλήσουμε για απευθείας άνοδο. Πρέπει να είμαστε προσγειωμένοι».

Μαρουκάκης: «Κάναμε το καλύτερό μας δεύτερο ημίχρονο. Η μεγάλη αυτή νίκη θέλει ειδική διαχείριση και πρέπει να δούμε κάθε ματς ξεχωριστά. Ακολουθεί δύσκολο ματς με τον Θρασύβουλο και πρέπει να κάνουμε τα πάντα για τη νίκη».

Last modified onΤετάρτη, 28 Μάρτιος 2012 21:52