Κορυφή ο ΠΑΣ Γιάννινα!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ήττα του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη από την ΑΕ Καραϊσκάκης, καθώς νίκησε 1-0 τη Δόξα Δράμας και βρέθηκε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League 2 έπειτα από 8 αγωνιστικές.

Το νικητήριο γκολ σημείωσε ο Κρίσμαν στο 25ο λεπτό. Από εκτέλεση κόρνερ του Νάουμετς ο Κροάτης στράικερ με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει, Μένκα, ο οποίος ήταν ο πρωταγωνιστής της Δράμας στα υπόλοιπα λεπτά, σώσοντας την εστία του σε πολλές περιπτώσεις.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Σιόντης (76’ λ.τ. Λιάσος), Κάστρο, Νάουμετς (70’ Λεό), Ξύδας (60’ Ράντοβατς), Παμλίδης, Κρίσμαν.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης (82’ Περέγιο), Οικονόμου, Κρητικός (72’ Κόντος), Πλέγας, Ρόβας, Ιωαννίδης, Κουκόλης, Σιώπης (8’ λ.τ. Καψάλης), Χάμοντ.

Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας/Λευκάδας), Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας), Σκορδίλης (Κέρκυρας), 4ος: Καδδάς (Αχαΐας).

Last modified onΚυριακή, 08 Δεκέμβριος 2019 20:14