«Διορθώσαμε τα πράγματα»

Ο Μάρκος Ντούνης τόνισε πως ο Άρης χρειαζόταν ψυχική δύναμη για να φέρει "τούμπα" το ματς με τον Εργοτέλη.

Η είσοδος του Μάρκου Ντούνη αποδείχτηκε «κλειδί» για την αγωνιστική μεταμόρφωση του Άρη. Ο μεσοεπιθετικός των «κιτρινόμαυρων» σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα στάθηκε στην ψυχική δύναμη που έδειξε η ομάδα του για να… γυρίσει από το 2-0 υπέρ του Εργοτέλη: "Ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι τόσο από πλευράς θεάματος όσο και από σασπένς, Μπήκαν πέντε γκολ, πράγμα ασυνήθιστο για την κατηγορία.

Εμείς κάναμε κακό πρώτο ημίχρονο, αλλά διορθώσαμε τα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο. Κρατάμε τη νίκη και την ανατροπή που κάναμε, γιατί θέλει να έχεις μεγάλη ψυχική δύναμη για να γυρίσεις ένα παιχνίδι στο οποίο χάνεις 2-0".