«Νικήσαμε μία σούπερ ομάδα»

Ευτυχισμένη μέρα για τη Ζάκυνθο η Τετάρτη σύμφωνα με τον Ντάνι Ακίνο.

Στην απόδοση του πρώτου ημιχρόνου στάθηκε ο Ντάνι Ακίνο στις δηλώσεις του μετά τη νίκη (2-1) απέναντι στην ΑΕΛ. Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Μία ευτυχισμένη μέρα για μας, γιατί έχουμε κερδίσει μία σούπερ ομάδα όπως η ΑΕΛ. Στο πρώτο ημίχρονο έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή μας. Παίξαμε καταπληκτικά. Είχαμε την κυριαρχία, τα γκολ, τις ευκαιρίες.

Στο δεύτερο το τερέν ήταν πολύ βαρύ και δεν ήταν εύκολο να παίξει καμία ομάδα. Οπισθοχωρήσαμε για να κρατήσουμε το αποτέλεσμα και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι που πήραμε τη νίκη. Δεχτήκαμε γρήγορα το γκολ και αυτό ήταν άσχημο. Δεν είχαμε την κατοχή, αλλά αμυνθήκαμε πολύ καλά και ο αντίπαλος δεν έκανε ευκαιρίες.

Το μόνο άσχημο είναι ότι τραυματίστηκαν δύο βασικοί, οι Οικονόμου, Βαρέλα, αλλά πρέπει να δουλέψουμε δυνατά, σκληρά και να δούμε το επόμενο ματς».

Απόδοση: flnews.gr

Last modified onΤετάρτη, 28 Ιανουάριος 2015 20:03