«Κατέρρευσε» ο Εθνικός

Η ομάδα των Σερρών έχασε με 3-1 από τον Πλατανιά, στα Περιβόλια.

Την ήττα γνώρισε από τον Πλατανιά ο Εθνικός Σερρών σε παιχνίδι για την 1η αγωνιστική της 2ης φάσης του κυπέλλου. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη έμειναν από δυνάμεις, με αποτέλεσμα να ηττηθούν με 3-1. Το σκορ άνοιξε στο 28' ο Μιλούνοβιτς ύστερα από σέντρα του Φιγκέιρα, ενώ ο τελευταίος είχε δοκάρι στο 47'. Οι Σερραίοι ισοφάρισαν στο 51' ύστερα από σέντρα του Κουκόλη και σουτ του Πάλλα.
Το προβάδισμα για τους Χανιώτες έδωσε ο Ναζλίδης στο 67' με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ το τελικό 3-1 σημείωσε ο Ζαραδούκας μετά από ασίστ του Ναζλίδη.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Χριστόπουλος): Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Μπανανά, Δημήτρης, Ζαραδούκας, Τετέ, Σέχου (56' Μενδρινός), Γουνδουλάκης (66' Τσουράκης), Φιγκέιρα, Μιλούνοβιτς (82΄Ιτουα), Ναζλίδης
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Μάκης Κατσαβάκης): Γούπος, Δέντσας, Κουκόλης, Μαρίνου, Μερεσιώτης, Νικολίτσας, Πάλλας, Παναγιωτίδης (71' Πολύζος), Κωφοκότσιος (46' Ναστέφσκι) , Τσουβαλτσίδης, Κωνσταντινίδης (64' Τσιλούλης)
Διαιτητής: Μήτση (Πειραιά)
Βοηθοί: Κοτζαμανίδης, Σινιοράκης (Πειραιά)

Last modified onΤετάρτη, 24 Σεπτέμβριος 2014 19:07