Διαγόρας - Θρασύβουλος 1-0

Το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν οι Ροδίτες

Ένα γκολ του Μουσταφίδη στο 2ο λεπτό ήταν αρκετό για τον Διαγόρα για να πανηγυρίσει το απόγευμα της Κυριακής (06/11) στο γήπεδό του την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σε βάρος του Θρασύβουλου. Οι «κυανέρυθροι» έκαναν... κατάθεση ψυχής και έφτασαν στο πολυπόθητο αποτέλεσμα, αφήνοντας την ομάδα της Φυλής στον πάτο της βαθμολογίας.

Το ματς είχε ελάχιστες καλές στιγμές, με το αποτέλεσμα να κρίνεται απόλυτα δίκαιο βάσει της εικόνας των δύο ομάδων.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

91' Αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Παπαδημητρίου στη θέση του τραυματία Καρπαθάκη.

85' Αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Ρούσσος στη θέση του Μαριεττάκη.

83' Ακυρώθηκε γκολ του Θρασύβουλου. Ο Παναγιωτάκος σούταρε, ο Πονηρός απέκρουσε και στην επαναφορά ο Παπαναστασίου υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.

79' Σέντρα του Παναγιωτάκου, κεφαλιά του Παπαναστασίου, η μπάλα μόλις άουτ.

75' Καμία αξιόλογη φάση στο δεύτερο 45λεπτο, με τον Θρασύβουλο να κυνηγά την ισοφάριση με σέντρες και τους παίκτες του Διαγόρα να κρατούν το μηδέν παθητικό.

74' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Παναγιωτάκος στη θέση του Βλάχου.

55' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Κανελλόπουλος στη θέση του Βαγγελή.

46' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Μητσέας κάτω από τα δοκάρια στη θέση του Ανδριόλα.

ΈΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Διαγόρας αιφνιδίασε με το γρήγορο γκολ (2') του Μουσταφίδη και στη συνέχεια το ματς ήταν μοιρασμένο με λίγες καλές στιγμές. Οι σκληρές μονομαχίες ήταν αυτές που ξεχώρισαν, ενώ υπήρξαν και πολλές διακοπές λόγω τραυματισμών.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' Στο δεύτερο ημίχρονο θα μπει ο Μητσέας στη θέση του Ανδριόλα, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

45' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων, αφού υπήρξαν πολλές διακοπές λόγω τραυματισμών.

35' Αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Λερογιάννης στη θέση του τραυματία Μπαούρη.

20' Ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας του Θρασύβουλου, Μητσέας έχει σηκωθεί για ζέσταμα...

5' Σουτ του Παπαναστασίου, ο τερματοφύλακας του Διαγόρα, Πονηρός μπλόκαρε τη μπάλα.

2' ΓΚΟΛ! 1-0. Ο Βουκαΐλοβιτς εκτέλεσε το φάουλ και ο Μουσταφίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.