Ηρακλής Ψαχνών – Εθνικός Αστ. 0-0

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Ηρακλής Ψαχνών έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να πάρει τους τρεις βαθμούς και να κάνει ιδανικό ντεμπούτο στην κατηγορία. Το 0-0 δεν μοιάζει δίκαιο, αφού η ομάδα της Εύβοιας είχε τις ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη, αλλά ο Εθνικός Αστέρας με την εμπειρία του πήρε την λευκή ισοπαλία και τον βαθμό.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

94' γέμισμα του Σέγγου με τον Γιώτα να μην κερδίζει τον Παναγιωτόπουλο και η μπάλα να φεύγει κόρνερ

93' Εκτέλεση φάουλ του Ντελέκου από δεξιά με τον Λιόση να μην καταφέρνει να νικήσει σε τετ α τετ τον Παναγιωτόπουλο που διωχνει

Πίεση του Ηρακλή Ψαχνών για να φτάσει στο γκολ που θα του δώσει τη νίκη

86' Παληγεώργιος αντί Λουτσιάνο

85' κίτρινη κάρτα Ντελέκος

84' εκτέλεση φάουλ του Ντελέκου σώζει δύσκολα ο Παναγιωτόπουλος

83' κίτρινη κάρτα Καρατζάς

82' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντονι από 35 μέτρα θα διώξει σε κόρνερ ο Τόλιος και θα σώσει την εστία του Ηρακλή Ψαχνών

81' κίτρινη κάρτα Γιώτας

80' Σκαρτσίλας αντί Χανιώτη

77' Ντελέκος αντί Τελκίνσκι

Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις και με πολλά φάουλ που δεν αφήνουν περιθώρια στο θέαμα με πολλές διακοπές με φάουλ. Ο Εθνικός Αστέρας αγωνίζεται με δέκα ποδοσφαιριστές το τελευταίο πεντάλεπτο λόγω τραυματισμού στο κεφάλι του Πασά έπειτα από σύγκρουση με τον Γιώτα.

64' Μάτσος αντί Τσάτσου λόγω τραυματισμού

Ο Ηρακλής Ψαχνών προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς και να ψάξει διαδρόμους από τα άκρα με τον Αλβες και τον Σέγγο που γυρίζει πίσω για να πάρει μπάλα και να ανοίξει το παιχνίδι για την ομάδα της Ευβοιας

52' Λιόσης αντί Παριανού λόγω τραυματισμού

51' κόρνερ του Λουτσιάνο και κεφαλιά του Χαϊκάλη στο δεύτερο δοκάρι που φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Ηρακλή Ψαχνών

Ο Εθνικός Αστέρας έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η πίεση του δεν φέρνει κάτι περισσότερο από τρία κόρνερ

49' γέμισμα στην περιοχή του Ηρακλή Ψαχνών με τον Μπακομήτρο να διώχνει σε κόρνερ την τελευταία στιγμή

46' Πασάς αντί Παντίδου

Εναρξη Β΄ Ημιχρόνου

Ο Ηρακλής Ψαχνών ήταν σαφώς καλύτερος στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης και έκανε τρεις καλές ευκαιρίες χωρίς να φτάσει στο γκολ. Ο Εθνικός Αστέρας δεν βρήκε τρόπο να σταματήσει τον Αλβες που με τις κινήσεις και τις πάσες του δημιούργησε κινδύνους μέσα στην περιοχή.

Τέλος Α' Ημιχρόνου

45' ο Τελκίνσκι εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και ο Ρεπετσάς μόνος δεν κατάφερε να πιάσει καλά την κεφαλιά που κατέληξε άουτ

Ισορροπημένο πλέον το παιχνίδι με κακές επιλογές και από τους δύο που περιορίζουν τις φάσεις στις δύο περιοχές

36' κίτρινη κάρτα Χαϊκάλης

31' Γέμισμα του Αλβες στην περιοχή και τακουνάκι του Σέγγου στον Παριανό που στέλνει την μπάλα λίγο άουτ

30' κίτρινη κάρτα Αλβες

29' κίτρινη κάρτα Λαμπρόπουλος

Ο ρυθμός του Ηρακλή Ψαχνών και της αναμέτρησης έχει πέσει και ο Εθνικός Αστέρας έχει κερδίσει χώρο μέσα στο γήπεδο

15' Γυριστό σουτ του Χαϊκάλη στην πρώτη απειλή του Εθνικού Αστέρα.

Ο Ηρακλής Ψαχνών πιέζει αρκετά για να φτάσει στο γκολ

13' κίτρινη κάρτα Λαμπρόπουλος

12' Εκτέλεση φάουλ του Αλβες στην περιοχή και πριν τον Τελκίνσκι διώχνει ο Λαμπρόπουλος σε κόρνερ

11' κίτρινη κάρτα Αντονι

9' Ο Τελκίνσκι με τον Σέγγο αλλάζουν την μπάλα στην περιοχή, αλλά οι αμυντικοί του Εθνικού Αστέρα διώχνουν σε κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Σέγγος κάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Παναγιωτόπουλου.

Στα πρώτα αυτά λεπτά οι παίκτες του Ηρακλή Ψαχνών κρατούν περισσότερο την μπάλα στα πόδια τους και να δημιουργήσουν φάσεις στην περιοχή της ομάδας της Καισαριανής.

Εναρξη της αναμέτρησης

Στο Δημοτικό γήπεδο Ψαχνών βρίσκονται περισσότεροι από χίλιοι φίλοι της ομάδας του Ηρακλή για το πρώτο του ματς στην Football League.

Η ομάδα των Ψαχνών σε λίγη ώρα θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στην ιστορία της στην δεύτερη κατηγορία. Για να συμβεί αυτό κατάφερε να ανέβει τρεις κατηγορίες τα τέσσερα τελευταία χρόνια. Η Εύβοια για τελευταία φορά είχε ομάδα στην Β' Εθνική την σεζόν 1987-88 που αγωνίστηκε ο ΑΟ Χαλκίς.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Αντώνης Πριόνας): Τόλιος, Ζουλιώτης, Παριανός, Ρεπέτσας, Μπακομήτρος, Γιώτας, Τσάτσος, Τελκίνσκι, Πάγκαλος, Αλβες, Σέγγος

ΠΑΓΚΟΣ: Γενιτσαρίδης, Ντελέκος, Γανωτής, Πούρνος, Μάτσος, Σεφερίδης, Λιόσης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Πέτρος Δημητρίου): Παναγιωτόπουλος, Καρατζάς, Λαμπρόπουλος, Παντίδος, Γουσούλης, Αντονι, Χαϊκάλης, Νάστος, Χωριανόπουλος, Λουτσιάνο, Χανιώτης

ΠΑΓΚΟΣ: Πασάς, Σκαρτσίλας, Παληγεώργιος, Γούσεβ, Μαστρογιάννης, Μιχελής, Αδαμάκης

Ημερομηνία διεξαγωγής: Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2011

Ώρα έναρξης: 19:00 (OTE TV)

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Ψαχνών

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Σφυρής (Ηλείας), Ρηγόπουλος (Αχαΐας)