Γκόγκιτς: «Δεν υπήρχε αύριο»

Ο τεχνικός του Ηρακλή, Σίνισα Γκόγκιτς, είπε ότι το παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου ήταν χωρίς αύριο.

Στη συνέντευξη Τύπου μετά την επικράτηση (1-0) απέναντι στη Νίκη Βόλου, ο προπονητής του Ηρακλή δήλωσε: «Ξέραμε ότι αν δεν νικήσουμε δεν θα υπήρχε αύριο. Ξέραμε ότι παίζαμε με μία ομάδα που και έχει να χάσει σε 18 αγώνες. Διαβάσαμε καλά την Νίκη Βόλου δεν την αφήσαμε να κάνει το παιχνίδι της και μπορώ να πω ότι πετύχαμε ένα γκολ στην κατάλληλη στιγμή.

Στο πρώτο ημίχρονο ελέγχαμε το παιχνίδι. Στο δεύτερο ήταν φυσικό η Νίκη να πάρει πρωτοβουλίες. Στην κόντρα επίθεση πιστεύω μπορούσαμε να τελειώσουμε το παιχνίδι. Ήθελε πιο καθαρό μυαλό. Αξίζουν συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες. Το παιχνίδι τελείωσε και κοιτάμε την συνέχεια. Αυτά τα παιχνίδια στα πλέϊ οφ κρίνονται στις λεπτομέρειες. Όμως αξίζουν πολλά μπράβο στους παίκτες όλων των ομάδων για την προσπάθεια τους».