• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

«Αποδείξαμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες»

Έπειτα από περίπου ένα μήνα ο Ηρακλής Ψαχνών πανηγύρισε τρίποντο και ο Νίκος Παντέλης πέρασε τα μηνύματά του.

«Δόξα τω Θεό», λένε στην ομάδα της Εύβοιας, έπειτα από τη νίκη (4-3) απέναντι στην Αναγέννηση Επανομής. Οι «πράσινοι» έκαναν ντέρμπι τον αγώνα με τον ουραγό και όπως σημείωναν: «Αν χάναμε βαθμούς από το ματς αυτό, άντε μετά να αποδεικνύαμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες». Ο τεχνικός, Νίκος Παντέλης, μίλησε για ζήτημα νοοτροπίας μετά το ματς και έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση στο πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο, δεν ισχύει το ίδιο και για το δεύτερο 45λεπτο, οπότε ο Ηρακλής Ψαχνών δέχτηκε τρία γκολ μέσα σε 16 λεπτά.

Η διαφορά από την 7άδα είναι στους επτά πόντους και οι «πράσινοι« είναι υποχρεωμένοι να παλέψουν μέχρι το φινάλε για τη συμμετοχή τους στα μπαράζ. Την Κυριακή (28/04) υποδέχονται την Αναγέννηση Γιαννιτσών και τα προβλήματα δεν λείπουν. Ο Μπακομήτρος υποβλήθηκε σε υπέρηχο και αναμένονται τα αποτελέσματα, καθώς στο 54' αποχώρησε με ενοχλήσεις στον προσαγωγό. Βέβαιοι απόντες θα είναι οι Πλάτανος, Δήμου. Ο πρώτος συμπλήρωσε επτα κίτρινες κα θα χάσει τους αγώνες με Αναγέννηση Γιαννιτσών, Εθνικό Γαζώρου, ενώ ο δεύτερος θα απουσιάσει από την προσεχή αναμέτρηση. Όλα δείχνουν ότι οι Σεοταχούλ, Ογιαρμπίντε θα επιστρέψουν, καθώς βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση μετά τους τραυματισμούς που τους ταλαιπώρησαν.

Last modified onΠέμπτη, 25 Απρίλιος 2013 14:17