Ψυχρολουσία στη Ριζούπολη!

Ο Εργοτέλης στο 90’+4’ έφυγε με το 2-2 από την έδρα του Απόλλωνα!

Όλη την… καρδάρα που είχε γεμίσει στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Κυπέλλου με τον Εργοτέλη έχυσε ο Απόλλων Σμύρνης και αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 στο γήπεδο της Ριζούπολης. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο 36’ με πλασέ του Κούτρη και στο δεύτερο 45λεπτο η «Ελαφρά Ταξιαρχία» γύρισε το ματς με τέρματα των Κοτσώνη (57’), Ανγκούλο (70’) έπειτα από ασίστ των Γκόλια, Βάντερσον αντίστοιχα.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι ο Απόλλων θα ξεκινούσε με τρίποντο στο Κύπελλο, στο 90’+4’ ο Κοζορώνης με κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Βλαχοδήμου διαμόρφωσε το 2-2!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Κωστένογλου): Κουτσόπουλος, Χατζηζήσης (46' Νανία), Γκόλιας, Κύργιας, Κοτσώνης, Γκονζάλες (78' Γεωργίου), Ηρακλής, Βάντερσον (73' Φαρινόλα), Αλίπιο, Κυριάκος, Ανγκούλο.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Παύλος Δερμιτζάκης): Καβουσάκης, Πίτσος, Σαϊνάτι, Παντελάκης, Κούτρης (85' Βλαχοδήμος), Μπουρσέλλης (76' Χαλκιαδάκης), Ρέντζας, Κοζορώνης, Μπαμ Μπαμ (61' Γιοσόφ), Κούρεζ, Στράους.

Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας)

Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)

Last modified onΤετάρτη, 24 Σεπτέμβριος 2014 18:45