«Δώρα... αίσχος»

Απαράδεκτος ο διαιτητής Γκοβέσης σύμφωνα με τη διοίκηση του Απόλλωνα Λάρισας.

Για πέναλτι - δώρα έκανε λόγο ο Απόλλων Λάρισας στο ματς με τη Σπάρτη. Η θεσσαλική ομάδα μέσω της ιστοσελίδας της εξέφρασε πολλά παράπονα για τις αποφάσεις του διαιτητή Γκοβέση και σημείωσε μεταξύ άλλων:

«Αίσχος! Με δύο ανύπαρκτα πέναλτι σε διάστημα οκτώ (!!!) που εφήυρε ο απαράδεκτος διαιτητής Γκόβεσης από την Τρίπολη, ο Απόλλων Λάρισας ηττήθηκε στην Σπάρτη όπου το ...χειρότερο αποτέλεσμα που θα μπορούσε να πάρει ήταν η ισοπαλία.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι Λάκωνες κέρδισαν δυο απανωτά πέναλτι (!), σε διάστημα οκτώ λεπτών, «δώρα» του Τριπολιτσιώτη ρέφερι τα οποία μετέτρεψαν σε γκολ οι Τριανταφυλλάκος, σκοράροντας για το 1-0 των γηπεδούχων (56’) και ο Ράνος στο 66’. Ο αγώνας κατόπιν κύλησε, όπως πήγαινε προ της ...ανακάλυψης των πέναλτι από τον Γκοβέση χωρίς να αλλάξει κάτι. Μια άδικη ήττα 100% για την λαρισινή ομάδα».

Last modified onΚυριακή, 12 Νοέμβριος 2017 22:55