«Βρίσκουμε πατήματα»

Η αποτελεσματικότητα έλειψε από τον ΑΟ Τρίκαλα σύμφωνα με τον Ξενοφώντα Πάνο.

Ο ΑΟ Τρίκαλα βρίσκει τα πατήματά του και το σημαντικό είναι να δείξει έτοιμος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Αυτό υπογράμμισε ο αμυντικός των Θεσσαλών, Ξενοφών Πάνος και ανέφερε μετά τη φιλική ήττα (1-0) από τον Άρη:

«Μετά από ένα μήνα προετοιμασίας είχαμε να αντιμετωπίσουμε μία πολύ καλή ομάδα όπως είναι ο Άρης. Προσπαθήσαμε να βγάλουμε κάποια πράγματα μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Στα πρώτα 15-20 λεπτά δεν ήμασταν πολύ καλοί, αλλά σιγά σιγά ανεβάζαμε ρυθμό, ήμασταν πιο πιεστικοί, βγάζαμε κάποιες φάσεις και απειλήσαμε.

Δυστυχώς δεν μετουσιώσαμε τις ευκαιρίες σε γκολ. Είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα. Είναι περίοδος προετοιμασίας. Σιγά σιγά αρχίζουμε και βρίσκουμε τα πατήματά μας μετά από πολύ σκληρή δουλειά. Το πιο σημαντικό είναι να είμαστε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος έτοιμοι για να καταφέρουμε να πετύχουμε αυτό που έχουμε βάλει σαν στόχο».

Last modified onΔευτέρα, 28 Αύγουστος 2017 10:38