Καρέ ο Πανσερραϊκός

Τα Λιοντάρια νίκησαν 4-1 την Καβάλα εκτός έδρας.

Φιλική νίκη με 4-1 απέναντι στην Καβάλα σημείωσε ο Πανσερραϊκός το Σάββατο (10/09) στο γήπεδο των Αμισιανών. Οι Ερυθρόλευκοι απέδωσαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 20' εκτέλεση κόρνερ του Μπαρέττα και ισοφάρισαν στο 25' με τον Σιόντη. Ο Μασκανάκης στο 33' είχε σουτ στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός βρήκε δίχτυα τρεις φορές. Στο 48' ο Ανάκογλου έκανε το 1-2 και 7 λεπτά αργότερα ο Σαΐντ το 1-3. Ο Στίνα διαμόρφωσε το αποτέλεσμα στο 64'. Απόντες ήταν οι Παπάζογλου, Μυστακίδης που προέρχονται από τραυματισμό, ο ανέτοιμος Ριβάλντο και ο τραυματίας Γιαννίκογλου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κατσίκας, Δεληγιαννίδης, Τσαγκαλίδης, Καρασαλίδης, Δημητρίου, Σιόντης, Νάτσος, Κανίς, Μούργος, Μασκανάκης, Λιούμης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Τσομπανίδης, Ζέρης, Πεταυράκης, Γιανναράκης, Παντεκίδης, Οικονόμου, Καραμπέρης, Ανάκογλου, Σοφιανός, Στίνα, Σαϊντ.

Last modified onΚυριακή, 11 Σεπτέμβριος 2022 11:48