Τρία... ξανά

Η Παναχαϊκή νίκησε εκ νέου τη Σπάρτη, αυτή τη φορά με 3-1 εκτός έδρας. Ξανά δύο γκολ ο Καρατσανάκοφ.

Λίγες ημέρες μετά τη νίκη της (3-0) στην Αγυιά η Παναχαϊκή έδωσε την Κυριακή (02/09) τη ρεβάνς απέναντι στη Σπάρτη. Οι Αχαιοί βρήκαν ξανά τρεις φορές δίχτυα στη φιλική αναμέτρηση που έγινε στην πρωτεύουσα της Λακωνίας, με τους γηπεδούχους να μειώνουν με πέναλτι του Ρομπίνιο.

Ο Βούλγαρος μέσος στο 21' άνοιξε το σκορ και δύο λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Οι κυανέρυθροι» στο 66' μείωσαν με τον Βραζιλιάνο, αλλά 10 λεπτά πριν το φινάλε η Παναχαϊκή βρήκε εκ νέου δίχτυα. Αυτή τη φορά ο Αντωνακόπουλος σέντραρε και ο Κυνηγόπουλος σκόραρε με κεφαλιά.

ΣΠΑΡΤΗ (Κριστόφ Βαζέχα): Πάντος, Κοζάκης, Βλάχος, Καλούσης, Παυλής, Φραγκούλης, Ρομπίνιο, Καρβουνίδης, Σαραντόπουλος, Καψάσκης, Καινούργιος. Πάγκος: Περντρέου, Τιεντσέ, Ντόκο, Μαντζίρης, Ρασσιάς, Οικονομόπουλος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Κολοβούρης (60' Καπούταγλης), Πολυχρόνης (76' Αυλωνίτης), Σταμόπουλος (46' Πολίμος), Κοτσώνης (65' Πατάπης), Τσελεπίδης (46' Λουμπαρδέας), Σταυρόπουλος (46' Σωτηράκος), Κολ (46' Μασούρας), Πλέγας (46' Κυνηγόπουλος), Μαυριάς (60' Αντωνακόπουλος), Καρατσανάκοφ (46' Παπατόλιος), Μωραΐτης (46' Ελευθεριάδης).

Last modified onΚυριακή, 02 Σεπτέμβριος 2018 20:14