Μαθηματικά... ζωντανός

3-1 ο Πανσερραϊκός την Παναχαϊκή.

Πραγματοποιώντας ίσως την καλύτερη εφετινή του εμφάνιση, ο Πανσερραϊκός επικράτησε 3-1 της Παναχαϊκής και παρέμεινε ζωντανός στη μάχη που δίνει για να προλάβει την έκτη θέση που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου. Οι Σερραίοι ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο και μολονότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ (19') κόντρα στη ροή του αγώνα, ανέτρεψαν (28', 42') την κατάσταση πριν οι ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, ωστόσο η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου δεν έπαιξε με τη φωτιά και στο 71' κλείδωσε το τρίποντο με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μπανγκουρά.
Για τον Πανσερραϊκό αυτή ήταν η τρίτη νίκη στα τελευταία τέσσερα. Βρίσκεται στο -3 από τον Πιερικό και τις τελευταίες δύο αγωνιστικές παίζει με τον Βύζαντα εκτός και τη Βέροια εντός. Στον αντίποδα η Παναχαϊκή γνώρισε την πρώτη της ήττα μετά από επτά διαδοχικές νίκες (εννιά αν συνυπολογίσουμε και τα άνευ αγώνος με Διαγόρα, Εθνικό Αστέρα) και χρειάζεται έναν ακόμη βαθμό για να εξασφαλίσει και μαθηματικά τα πλέι οφ. Την ερχόμενη αγωνιστική οι Αχαιοί φιλοξενούν την Καλλονή και ολοκληρώνουν τις υποχρεώσεις τους στην κανονική περίοδο στα Μέγαρα.
Πατήστε ΕΔΩ για το φιλμ του αγώνα, όπως το κατέγραψε το FL News λεπτό προς λεπτό.

Last modified onΤετάρτη, 16 Μάιος 2012 19:47