Η Καλλιθέα... ξεφούσκωσε τον Πλατανιά

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη (2-1) για την Καλλιθέα με ανατροπή απέναντι στον Πλατανιά.

Οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όμως 45 λεπτά καλής απόδοσης δεν είναι αρκετά όταν έχεις απέναντί σου μία ομάδα όπως η Καλλιθέα. Ο Πλατανιάς Χανίων, δυστυχώς, για τον ίδιο και τους φιλάθλους του επιβεβαίωσε όσους περίμεναν ότι θα... ξεφούσκωνε. Μετρούσε δύο σερί ήττες και όλοι περίμεναν ότι απέναντι στην αθηναϊκή ομάδα θα επέστρεφε στις επιτυχίες. Το γκολ του Μαραγκουδάκη στο 21' έδειχνε ότι θα έλυνε τον γόρδιο δεσμό, όμως στο δεύτερο 45λεπτο οι Φουντουκίδης (64'), Κατσίκης (82') οδήγησαν την Καλλιθέα στη μεγάλη ανατροπή, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για τη διαιτησία.