Νίκη Καλλιθέας με Ολυμπιακό

Η Καλλιθέα νίκησε 2-0 του Ολυμπιακού Βόλου στο Καρπενήσι.

Με φιλική νίκη σε βάρος του Ολυμπιακού Βόλου ολοκλήρωσε τα τεστ του βασικού σταδίου προετοιμασίας η Καλλιθέα. Η αθηναϊκή ομάδα επικράτησε 2-0 στο Καρπενήσι των «ερυθρόλευκων» με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Οι «κυανόλευκοι» στο 23' άνοιξαν το σκορ με τον Μπούζα εκμεταλλευόμενοι ένα λάθος στην άμυνα, ενώ στο 77' διαμορφώθηκε το 2-0 έπειτα από σέντρα του Φράγκου και πλασέ του Σμυρλή. Στο πρώτο 45λεπτο το ματς ήταν μοιρασμένο χωρίς πολλές φάσεις, ενώ στο δεύτερο οι Θεσσαλοί δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Στρατηλάτης (46' Χρυσοστομίδης), Ζέρης (46' Γκουγκούδης), Μπουτζίκος (64' Παναγιώτου), Καραμανλής (57' Νικολόπουλος), Αρβανίτης (46' Ντάσιος), Φερνάντες (57' Κολημήτρας), Κυζιρίδης (46' Τσιάρας), Λεόν (52' Κεσίδης), Χιντζίδης (46' Σκοπελίτης), Νικολιάς (68' Κορνελάτος), Διαμαντόπουλος (68' Αλαμάνης).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Μιχελής, Λεβέντης, Παγώνης, Τσώνης, Μουχτάρης, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης, Αρναρέλης, Τσίπρας, Μπούζας, Προκς. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Κατσούλης, Πίκολο, Νόνης, Σταμόπουλος, Τεγούσης, Σταύρου, Σμυρλής, Ιγνατίδης, Μπέλης, Φράγκος, Τζάκσον.

Last modified onΠέμπτη, 13 Αύγουστος 2015 19:24