Παραμονή με ψυχή για Καλλιθέα

Η Καλλιθέα έμεινε στην κατηγορία χάρη στο διπλό (2-0) στο Μενίδι απέναντι στον Αχαρναϊκό που πάλεψε το ματς.

Η Καλλιθέα την πιο κρίσιμη στιγμή της φετινής περιόδου έβγαλε ψυχή στον αγωνιστικό χώρο και πήρε τη νίκη που την διατήρησε στην δεύτερη κατηγορία παρότι μπήκε με μειονέκτημα έναντι των αντιπάλων της στην διαδικασία των play out. Από το πρώτο λεπτό φάνηκε πως θα γινόταν μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες και η ένταση επεκτάθηκε στις εξέδρες, όπου οι οπαδοί του Αχαρναϊκού έκαναν επίθεση στην απέναντι εξέδρα και ο διαιτητής αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι για περίπου μισή ώρα μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Μετά την επιστροφή του διαιτητή στο γήπεδο κύλησε το παιχνίδι αρκετά μουδιασμένα και από τις δύο πλευρές. Τελικά η πίεση των φιλοξενούμενων απέδωσε καρπούς στο 60ό λεπτό, όταν ο Ντουρμισάι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Αρναρέλλης στις καθυστερήσεις τελείωσε το ματς με το 2-0 και ήταν ένα τέρμα που έψαχνε σε όλη την αναμέτρηση, αφού είχε στείλε την μπάλα τρεις φορές στα δοκάρια του Παγούδη (!).

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΣΗΣ

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παγούδης, Ιωαννίδης, Νιάρος, Μωυσιάδης, Ζώνας, Εμέκα (50' Τσιάμης, 72' Σκαθαρούδης), Ίλιεφ (54' Παπατόλιος), Αθανασίου, Καλογερόπουλος, Γέσιτς, Ταμπάκης

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Καατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Τσώνης, Γιαννίτσης, Ρουσάκης, Μπέλης (46' Μασάδο), Τεγούσης, Ντουρμισάι (85' Τσίγκας), Μιχαλόπουλος (55' Φράγκος), Αρναρέλλης

Last modified onΚυριακή, 14 Ιούνιος 2015 21:27