Κύπελλο Ελλάδος LIVE

Παρακολουθήσατε LIVE από το flnews.gr την εξέλιξη των αγώνων της Τετάρτης (07/01) για το Κύπελλο Ελλάδος.

Το flnews.gr σας ενημέρωσε για την εξέλιξη των εννέα αγώνων των ομάδων της Football League απέναντι σε αντιπάλους της Super League.

1ος όμιλος

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

82' ΓΚΟΛ 0-2 Ο Γιαννούλης γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Διαμαντάκος με σουτ την έστειλε στ δίχτυα του Φωστήρα.

16' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Φορτούνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι το οποίο χρεώθηκε σε χέρι του Κακαρά στην περιοχή, αλλά η τηλεοπτική επανάληψη δείχνει πως δεν υπήρξε.

Φωστήρας - Ολυμπιακός (19:30, Δημ. «Σπ. Γιαλαμπίδης»)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κριστόφ Βαζέχα)Μπότος, Βλάχος, Σακελλαρίου, Μουστογιάννης, Σιώπης, Μουκίδης, Κρητικός, Τεγούσης, Ποτουρίδης, Γρομητσάρης, Κακαράς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αντώνης Νικοπολίδης)Μέγιερι, Σαλίνο, Γιαννούλης, Βούρος, Αυλωνίτης, Μπουχαλάκης, Κασάμι, Φορτούνης, Ντοσεβί, Γκαζαριάν, Διαμαντάκος.

Διαιτητής: Ι. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Μπετσόγλου (Κορινθίας)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 4-0

67' ΓΚΟΛ 4-0 Ο Σιώπης άνοιξε στον Πάνο από δεξιά, εκείνος έκανε την σέντρα και ο Γιάννου με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

55' ΓΚΟΛ 3-0 Ο Κολοβός με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

53' ΓΚΟΛ 2-0 ο Κολοβός με εκτέλεση πέναλτι.  ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα με δεύτερη κίτρινη στον Κάργα της Παναχαϊκής που κράτησε τον Γιάννου στην περιοχή της Παναχαϊκής και ο Πανιώνιος πήρε το πέναλτι

19' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Γιάννου πήρε την μπάλα στην περιοχή μετά από κόντρες, έκανε το σουτ στη δεξιά γωνία του Μπαλασάκη και άνοιξε το σκορ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Γιαννακόπουλος, Παντίδος (70' Χατζηισαϊας), Ρισβάνης, Τασουλής, Σιωπής (69' Γκέζος), Μπούζας, Πάνου, Φούντας, Μητρόπουλος, Κολοβός (71' Μασούρας), Γιάννου

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός)Μπαλασάκης, Άλα, Κοντοχρήστος, Κάργας, Ασκίκμπα, Ντα Κόστα (75' Χούσα), Μαρουκάκης (75' Μασούρας), Στεργίδης (68' Χαρτσιάς), Μπαλού, Γκατιάνγκα, Πατινιώτης

Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας)

Βοηθοί: Κωσταράς, Ζυγούρης (Αιτ/νίας)

2ος όμιλος

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 1-1

63' ΓΚΟΛ 2-1 ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του ΠΑΣ Γιάννινα σε ανατροπή του Γιάκου με τον Μανιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

36' ΓΚΟΛ 1-1 λάθος γύρισμα του Σκόνδρα στον τερματοφύλακα του ΠΑΣ Γιάννινα, έδωσε την μπάλα στον Τσούτη που με λόμπα πρόλαβε τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ και ισοφάρισε για τον Απόλλωνα.

25' ΓΚΟΛ 1-0 Λάθος του Μπερτέν μέσα στην περιοχή, ο Γιάκος πήρε την μπάλα και την έσπρωξε στα δίχτυα του Παπαδόπουλου που δεν πρόλαβε να διορθώσει το λάθος της άμυνα του στην έξοδο

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης)Σωτηρίου, Ναδάλες, Στρούνα, Σκόνδρας, Μπέριος, Αυγενικού (79' Σαπαλίδης) , Γαρουφαλιάς, Ηλιάδης , Γιάκος (80' Τσουκαλάς), Κρητικός (77' Νάκος), Μανιάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 (Παναγιώτης Διλμπέρης)Παπαδόπουλος, Αναστασίου, Ακάσου (78' Μαυροκεφαλίδης), Ευαγγελόπουλος, Μπερτέν (46' Παπαστεριανός), Γαλανόπουλος, Καράμπελας, Κουρούπης, Νατσιόπουλος, Ευσταθίου, Τσούτσης (78' Καπετάνος).

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)

Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Χουλιάρας (Αιτ/νίας)

4ος όμιλος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-2

81' ΓΚΟΛ 0-2 συνδυασμός Βούκσεβιτς - Κονέ και Μιλοσάβλιεφ που τελείωσε τη φάση με σουτ.

41' ΓΚΟΛ 0-1 ο Μιλοσάβλιεφ έκανε ωραία κίνηση έξω από την περιχή και βρήκε χώρο να κάνει το σουτ που κατέληξε στο παραθυράκι του τερματοφύλακα του Εθνικού Σερρών.

25' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Εθνικό Σερρών, αφού ο Χατζηδημητρίου εκτέλεσε άσχημα το πέναλτι που κέρδισε ο Πάλλας από τράβηγμα του Μάγκα στην μεγάλη περιοχή.

ΕΘΝ. ΣΕΡΡΩΝ (Ντράγκαν Κοκότοβιτς)Γούπος, Κοντσίδης, Παναγιωτίδης, Κωφοκώτσιος, Τσουβαλτσίδης, Μερεσιώτης, Σαββίδης, Χατζηδημητρίου, Κρεββατάς, Πάλλας, Παπαδόπουλος

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σάββας Παντελίδης)Στρατηλάτης, Σκέμπης, Παππάς, Μαχαίρας, Μάγκας, Γιακουμάκης, Βούκσεβιτς, Τομάς, Μιλοσάβλιεφ, Κονέ, Γκόμεζ.

Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Χαρίσης (Γρεβενών), Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 0-0

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Χριστόπουλος)Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Ιτουά, Μπανανά, Ζαραδούκας, Τετέ, Μαχαμάτ, Φιγκέιρα, Μενδρινός, Τσοντάκης, Ναζλίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος)Χουάντερσον, Κυριακίδης, Βαλεριάνος, Στάμου, Ζιαμπάρης, Πορτουλίδης, Ιντζόγλου, Σιατραβάνης, Πασάς, Τσιλιανίδης, Λουκίνας

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)

6ος όμιλος

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2-0

37' ΓΚΟΛ 2-0 για την Ερμιονίδα. Ο Κουτσοσπύρος με σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι του Σαράνοφ.

14' εκτέλεση φάουλ του Στάικου, η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από τα δοκάρια.

5' Σέντρα του Παπανικολάου, ο Κουτσοσπύρος δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

4' ΓΚΟΛ για την Ένωση Ερμιονίδας, με κεφαλιά του Στάικου από κόρνερ του Μηλιώτη

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Ρομπέρτο Μπολάνο)Ραχιώτης, Παπανικολάου, Μηλιώτης, Τούτοριτς, Ιασωνίδης, Κιοσές, Ταπέ, Στάικος, Τσακόν, Παβίσεβιτς, Κουτσοσπύρος

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης)Σαράνοφ, Ρέντζας, Πίτσος, Παντελάκης, Κούτρης, Μπογκντάνοφ, Κασναφέρης, Μπουρσέλης, Μπαμ Μπαμ, Παμλίδης, Στογιάνοβιτς

Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά)

Βοηθοί: Μαγιάννης, Γεωργάρας (Άρτας)

ΒΕΡΟΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-1

78' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Χαλσελμπάινκ με σουτ ισοφάρισε για τη Βέροια μετά από τριπλή φάση στην εστία του Απόλλωνα.

22' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Βάντρεσον έκανε την σέντρα στην περιοχή της Βέροιας και ο Αλίπιο με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΒΕΡΟΙΑ (Χοσέ Κάρλος Γκρανέρο)Τζινάρ, Εσπάρθα, Καλί, Οστοϊτς, Αμαραντίδης, Βεργώνης, Αρτσε, Χασελμπάινκ, Παυλίδης, Μπαργκάν, Μπεν

ΑΠΟΛΛΩΝ (Αλέκος Βοσνιάδης)Πίτκας, Χατζηζήσης, Γκόλιας, Γεωργίου, Κύργιας, Χατζής, Σέτι, Βάντερσον, Αλίπιο, Καραδέμητρος, Κυβελίδης.

Διαιτητής: Ντίτσος (Πρέβεζας)

Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Τζαφόλιας (Αν. Αττικής)

7ος όμιλος

ΤΥΡΝΑΒΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-1

45+1 ΓΚΟΛ 1-1 Ο Μουκάμ με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Τυρνάβου.

37' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Καραμνλής με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχυα του Αστέρα Τρίπολης μετά από γέμισμα με φάουλ στη μεγάλη περιοχή.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης)Πρίφτης, Κισκαμπάνης, Λαμπρόπουλος, Καραμανλής, Κυριάκος, Παπασάββας, Παληγεώργος, Μιλουτίνοβιτς, Ντατίδης, Γεωργίου, Σολφερερίνo.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης)Θεοδωρόπουλος, Παντελιάδης, Γκοϊάν, Τιε Μπι, Μουνάφο, Νίκο Φερνάντες, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Γογωνάς, Μουκάμ, Τσόφλιος

Διαιτητής: Κάμπαξης (Εύβοιας)

Βοηθοί: Κούλα Χασάν (Ξάνθης, Καραϊσαρίδης (Πιερίας)

ΚΑΛΛΟΝΗ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 5-0

89' ΓΚΟΛ 5-0 Ο Ξυδάς έγραψε το τελικό 5-0 για τους γηπεδούχους.

75' ΓΚΟΛ 4-0 Ο Καμαρά με το δεύτερο σημερινό του γκολ κάνει τέσσερα τα τέρματα της Καλλονής.

53' ΓΚΟΛ 3-0 Ο Αγρίτης ανέβασε το σκορ για την ομάδα της Καλλονής.

37' ΓΚΟΛ 2-0 Ο Βλαστέλλης έκανε σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στα πόδια αμυντικών του Αιγινιακού και κατέληξε στα δίχτυα.

3' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Καμαρά άνοιξε το σκορ νωρίς για τους γηπεδούχους με ωραία προσπάθεια από αριστερά και σουτ.

ΑΕΛ Καλλονης (Γιάννης Ματζουράκης)Άλεξιτς, Μπαρέρα, Κριπιντίρης, Πιπίνης, Βλαστέλλης, Γιορέντε, Στεφάνοβιτς, Ναβάρο, Αγρίτης, Καμαρά, Μανούσος.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Σταύρος Διαμαντόπουλος)Φαρμάκης, Λιόλιος, Ίτσιος, Αραμπατζής, Αχαλινόπουλος Κ., Ρίκα, Πολύζος, Πέντα, Πόποβιτς, Κωστίκος, Κυνηγόπουλος

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)

Βοηθοί: Απτόσογλου, Δόσης (Αθηνών)

Last modified onΠέμπτη, 08 Ιανουάριος 2015 09:48