«Καθάρισαν» Κοντέων, Πάγκαλος

Παρέμεινε 2ος ο ΑΟ Χανιά με τη δεύτερη διαδοχική νίκη (2-1 την Καλλιθέα) με υπηρεσιακό προπονητή.

Στη 2η θέση με συγκάτοικο τον Παναιγιάλειο παρέμεινε ο ΑΟ Χανιά χάρη στην επικράτησή του με 2-1 απέναντι στην Καλλιθέα. Οι Κρητικοί αγωνίστηκαν για πρώτη φορά στο Μάλεμε και με γκολ των Κοντέων (16'), Πάγκαλου (45') πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο και έκαναν πιο εύκολο το έργο τους. Η αθηναϊκή ομάδα πιέσε στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να μειώσει με τον Μασάδο στο 76', αλλά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι, μένοντας στην ουρά της βαθμολογίας.

Στο 64' ο Καμινιώτης που είχε περάσει λίγα λεπτά νωρίτερα στο ματς είχε σουτ στο δοκάρι.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Κυριάκος Γρηγοράκης): Σικαλιάς, Παγώνης, Μανωλάς, Γκότοβος, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης, Εσόνο, Γκούμας (60' Καμινιώτης), Κρητικός (87' Ευαγγέλου), Πάγκαλος, Καραλής (81' Οικονομόπουλος).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Σταύρος Ηλιόπουλος):Μιχελής, Λεβέντης, Παγώνης, Πίκολο, Μπριλάκης (46' Πιτταράς), Ρουσάκης, Μιχαλόπουλος, Μπέλης (38' Αρναρέλης), Νικολάου, Μασάδο, Κατσικογιάννης (71' Τσίπρας).

Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Ζησιμόπουλος (Πειραιά)

Last modified onΚυριακή, 09 Νοέμβριος 2014 19:49