Κύπελλο Ελλάδος LIVE

Παρακολουθήστε LIVE από το flnews.gr την εξέλιξη των αγώνων της Τρίτης (23/09) για τη β' φάση του Κυπέλλου.

Πρεμιέρα κάνει την Τρίτη (23/09) η β' φάση του Κυπέλλου Ελλάδος με τη διεξαγωγή τριών αγώνων. Το flnews.gr θα καλύψει LIVE την εξέλιξη των αγώνων σε Ψαχνά, Καυτανζόγλειο (16:30) και Παμπελοποννησιακό Στάδιο (19:00).

1ος όμιλος

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1

90' Τέλος του αγώνα.

90'+2' Ο Βέργος σέντραρε από δεξιά, ο Ντουρμάζ μόνος πιάνει το πλασέ και ο Μπαλασάκης σώζει για μία ακόμα φορά την εστία του.

90' Τραυματίας αποχωρεί ο Σιόβας από τον αγωνιστικό χώρο...

88' Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Ο Πλέγας κάνει κάθετη μπαλιά στον Ζλατκόφσκι, αλλά ο δεύτερος σουτάρει πάνω σε σώμα συμπαίκτη του, που ήταν σε θέση οφσάιντ.

74' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Κάργας στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα σε χαλαρό σουτ το Βέργου την έστειλε στα δίχτυα της Παναχαϊκής. Λάθος του νεαρού, ενώ η μπάλα είχε πάρει πορεία για να φύγει άουτ.

61' ΚΟΚΚΙΝΗ Ο Άλα Άλμπι είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ έξω από την περιοχή και η Παναχαϊκή μένει με δέκα παίκτες.

60' ΔΟΚΑΡΙ Ξαφνικό μακρινό σουτ του Ντα Κόστα χτυπά πάλι στο δοκάρι του Ολυμπιακού.

50' ΔΟΚΑΡΙ Ο Στεργίδης μπήκε στην περιοχή του Ολυμπιακού, έκανε την προσποίηση στον Σιόβα και βρήκε χώρο για το τεχνικό σουτ που χτύπησε στο κάθετο δοκάρι του Μέγερι και στη συνέχεια να απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

έναρξη Β' Ημιχρόνου

τέλος πρώτου μέρους

35' χαμηλός ρυθμός, αργό παιχνίδι και ελάχιστες καλές στιγμές για τις δύο ομάδες με τον Ολυμπιακό να έχει την μπάλα και να κάνει ευκαιρίες από λάθη μόνο των παικτών την Παναχαϊκής.

20' Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχει καταφέρει να κάνει σημαντική ευκαιρία μέχρι τώρα.

έναρξη της αναμέτρησης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 'Αλμπι, Αναστασόπουλος - Μπουχαλάκης, Φορτούνης

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός)Μπαλασάκης, Ασίγκμπα, Στεργίδης, Κάργας, Άλμπι, Μπαλού (27' Γκατιάνγκα), Ντα Κόστα (68' Πλέγας), Χαρτσιάς, Αναστασόπουλος, Ζλατκόφσκι, Μαρουκάκης (72' Χούσα)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μίτσελ)Μέγιερι, Βούρος, Σιόβας, Γκαζαριάν (46' Ντουρμάζ), Γιαννούλης, Εντιγκά, Διαμαντάκος, Μπουχαλάκης (63' Φουστέρ), Αυλωνίτης, Φορτούνης, Μπενίτεθ, Διαμαντάκος (73' Βέργος).

Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)

Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Γκάγκας (Λάρισας)

4ος όμιλος

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-1

90' τέλος αναμέτρησης

90+4' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα  στον Ρομάνο με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ που έκοψε αντεπίθεση του Λεβαδειακού.

86' ακυρώθηκε σωστά γκολ του Περόνε ως οφσάιντ με σουτ μέσα από την περιοχή

59' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Μπορνταγκαράι με σουτ από κοντά ισοφάρισε για τον Λεβαδειακό. Προηγήθηκε εκτέλεση φάουλ με γέμισμα στην περιοχή του Κονέ, σουτ από δύο παίκτες και ισάριθμες αποκρούσεις του Χουάντερσον, αλλά την τρίτη φορά δεν μπόρεσε να σταματήσει την μπάλα.

έναρξη Β' ημιχρόνου

27' Ο Πασάς έφυγε από δεξιά μετά από λάθος της άμυνας του Λεβαδειακού, αλλά προτίμησε να κάνει εκείνος το σουτ από το να γυρίσει στο σημείο του πέναλτι που ήταν δύο συμπαίκτες του.

9' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Περόνε έφυγε από δεξιά, έκανε την παράλληλη σέντρα όταν έπρεπε και ο Σιατραβάνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ στην κίνηση.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ρομάνο, Ιντζόγλου, Περόνε - Σάντσεζ, Μπορταταγκαράι

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος)Χουάντερσον, Ζιαμπάρης, Στάμου, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Πουρτουλίδης (76' Αγγελούδης), Ιντζόγλου (90' Τόσκας), Περόνε, Σιατραβάνης, Πασάς (57' Κάσσος), Ρομάνο.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σάββας Παντελίδης)Πρζιρόφσκι, Σκέμπης, Πρόιτς, Μάγκας, Τομά, Σάντσεζ, Κονέ, Γκόμεζ, Νικολακάκης (46' Βούκσεβιτς), Γιακουμάκης (77' Κώτσιος), Μιλοσάβλιεφ (46' Μπορνταγκαράι).

Διαιτητής: Κύζας (Δράμας)

Βοηθοί: Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Χατζηνάκος (Δράμας)

5ος όμιλος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-1

τέλος αναμέτρησης

75' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Κούρος με δυνατό αριστερό σουτ εκτός περιοχής δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Μελίσσα.

70' Σέντρα του Πίτου από αριστερά, ο Παπάζογλου με τακουνάκι από κοντά αστοχεί

48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή Ψαχνών. Ο Φλίγκος πέρασε τον Λαζαρίδη και έστειλε με σουτ τη μπάλα μόλις άουτ.

43' ΔΟΚΑΡΙ ο Ηρακλής Ψαχνών. Σε σέντρα - σουτ του Παπαδόπουλου από αριστερά η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Φλίγκος δεν μπόρεσε να σκοράρει με προβολή.

30' Πρώτη φάση για τον Ηρακλή Ψαχνών με τον Φλίγκο να φεύγει στην πλάτη του Κούρου και να σουτάρει άουτ από θέση πλάγια δεξιά

8' Ο Παπάζογλου αφύλαχτος μέσα στην περιοχή αστοχεί με σουτ, στην πρώτη καλή ευκαιρία του Ατρόμητου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ:  Παπαδόπουλος - Φυτανίδης, Τάτος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Κούτσης)Μελίσσας, Παλαιολόγος, Ραπτάκης (60' λ.τ. Λόμπα), Παπαδόπουλος, Παληγεώργος, Μπακομήτρος, Γκεμίσης, Φλίγκος (83' Ποσίνκοβιτς), Νάκας, Ράντι (90' Δαλαβέρης), Γουόρντεν

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης)Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κούρος, Ούμπιντες (90+2 Φάμπιο), Μπάλλας, Τάτος (77' Δημούτσος), Γεωργίου (52' Πίτου), Καραμάνος, Παπάζογλου.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Κουρομπίλια, Πρέντζας (Δυτ. Αττικής)

Last modified onΤρίτη, 23 Σεπτέμβριος 2014 20:57