LIVE τα ματς του Κυπέλλου

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη των αγώνων του Κυπέλλου.

Με πέντε αγώνες συνεχίζεται την Παρασκευή (29/08) το πρόγραμμα της 1ης φάσης του Κυπέλλου. Όλα τα ματς ξεκινούν στις 18:00 και στις 20:00 (ΟΤΕ Sport 4) διεξάγεται το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Φωκικό. Τηλεοπτική κάλυψη θα υπάρχει και στο παιχνίδι Ηρακλής - Λαμία (OTE Sport 5).

ΑΕΚ - ΦΩΚΙΚΟΣ     4-0

71' ΓΚΟΛ 4-0 Ο Ανάκογλου με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με εντυπωσιακό τρόπο μετά από πάσα του Μπαρμπόσα

68' ΓΚΟΛ 3-0 σέντρα από τον Πλατέλλα, ο Μπαρμπόσα έκανε την σκαστή κεφαλιά που κατέληξε στα δίχτυα.

57' ΓΚΟΛ 2-0 Ο Πλατέλλας με ωραίο τεχνικό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φωκικού.

24' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Κολοβέτσιος με ωραίο γυριστό μετά από πάσα του Πλατέλλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φωκικού.

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας)Ανέστης, Μπακάκης, Πεταυράκης, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Κορδέρο, Ανάκογλου (80' Ρόβας), Πλατέλλας (76' Ντούνης), Μπαρμπόσα, Ντακόλ (62' Ζόριτς), Αραβίδης

ΦΩΚΙΚΟΣ (Γιώργος Μαραντάς): Γιαννίκογλου, Μουστάκης, Καντούτσης (61' Kαραπιάδης), Παπαδόπουλος, Δημητρίου, Σαϊν (87' Κορκοντέλος), Σκαρίμπας, Γκάτσεσα, Καλλέργης, Πολυχρονάκης, Χαριτίδης (74' Ντάμπος).

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτ. Αττικής), Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής)

ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-1

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μιχαλόπουλος - Χατζηζήσης

81' ΓΚΟΛ 1-1 εκτέλεση φάουλ από τον Λαγό, ο Ανγκούλο με κεφαλιά μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για τον Απόλλωνα.

38' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Μπριλάκης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Άλβες έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Σταύρος Ηλιόπουλος)Μιχελής, Λεβέντης, Παγώνης, Μπριλάκης, Πίκολο, Ρουσάκης, Μπελής (85' Τσίπρας), Κατσικογιάννης (82' Αρναρέλλης), Μιχαλόπουλος, Μασάδο (72' Ρόχας), Βεζιρτζόγλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Κωστένογλου)Κουτσόπουλος, Χατζηζήσης, Γκόλιας, Κύργιας, Γεωργίου, Κυριάκος (57' Λαγός), Χατζής, Γκονζάλες (69' Ανγκούλο), Φαρινόλα, Νανία (57' Βάντερσον), Κυβελίδης.

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Κουντουρέλης, Δανέζης (Αθηνών)

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΛΑΜΙΑ 1-0

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σιατραβάνης, Περόνε - Κούρτζουριτς, Φατιόν, Μουμίν

44' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Περόνε εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και ο Μπλάζιτς που πήρε θέση κάτω από τα δοκάρια έπεσε στην άλλη γωνία.

42' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον τερματοφύλακα της Λαμίας που ανέτρεψε τον Πουρτουλίδη πριν σκοράρει και παραχώρησε πέναλτι

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς (82' Bαλεριάνος), Σιατραβάνης, Στάμου, Τόσκας, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Ρομάνο, Περόνε (68' Λουκίνας), Πασάς (69' Κασσός)

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές)Γεωργίου, Ζουλιώτης, Λαμπρόπουλος, Κωστόπουλος, Ρεπετσάς, Μουμίν, Φατιόν (76' Τσαμούρης), Γενκά, Νεόφυτος, Κούρτζουριτς (43' Μπλάζιτς), Φράγκος (50' Βασιλόγιαννης)

Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας)

Βοηθοί: Νατσιούλας, Αναστασίου (Λάρισας)

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ - ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 0-0

20' Κόκκινη κάρτα για τον Αγροτικό Αστέρα, αφού ο Σαμουηλίδης είδε δύο κίτρινες κάρτες σε 20 λεπτά, στο 7ο και το 20ο.

2' ΔΟΚΑΡΙ εκτέλεση φάουλ του Πέντα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καζάκης, Γιαζιτζόγλου, Πέντα Φαμπίνιο, Ρίκκα - Καπίας, Αθανασιάδης, Κουτσοσπύρος

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ματζουράκης)Τόλιος, Αραμπατζής, Τέλλος, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Ρίκκα, Ζούρκος (68' Κουτσοσπύρος), Δεμηρτζόγλου (63' Κ. Αχαλινόπουλος), Πέντα, Καζάκης.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης)Ταταρίδης, Καραντασιάδης, Γεωργιάδης, Σαμουηλίδης, Καπίας, Καθάριος (55' Αθανασιάδης), Χατζηλιάδης, Πέεφ, Μίλιτς (66' Κρυστάλλης), Καρακατσάνης (86' Βελλίνης), Σκλιοπίδης.

Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Σίπκας (Πέλλας)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 0-0

9' ΔΟΚΑΡΙ για τον Φωστήρα σε σουτ του Μπελέρη, Παγούδης απέκρουσε τη μπάλα, η οποία ακολούθως χτύπησε το δοκάρι και απομακρύνθηκε.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας)Παγούδης, Μωυσιάδης, Ζώνας, Γιέσιτς, Καλογερόπουλος, Νιάρος (77' Ιωαννίδης), Κοντογουλίδης (82' Ταμπάκης), Μανουσάκης (69' Αθανασίου), Στουρνάρας, Ιορδανίδης, Καλαμιώτης.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κριστόφ Βαζέχα)Γκέκας, Μπίρης, Μπελέρης, Μουστόγιαννης (60' Ράμα), Μήτκας, Ματσούκας (78' Μουκίδης), Κρητικός, Κακαράς, Γρομητσάρης, Τεγούσης, Τσεμπέτσι (90' Ποτουρίδης).

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)

Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)

Last modified onΣάββατο, 30 Αύγουστος 2014 16:37