Δυο μπαλωθιές στο Μάλεμε!

Ο Πλατανιάς ειπιβλήθηκε 2-0 του Θρασύβουλου.

Η διπλή ζώνη άμυνας του Θρασύβουλου στο πρώτο μέρος δυσκόλεψε πολύ τον Πλατανιά. Εξ ου και οι λιγοστές φάσεις των γηπεδούχων προς την εστία του Κασμερίδη, ο οποίος στο επίσημο ντεμπούτο του με την ομάδα της Φυλής τα πήγε πολύ καλά. Στην επανάληψη το παιχνίδι άνοιξε, και οι δύο ομάδες έβγαιναν στην επίθεση, αν και τα εκατέρωθεν λάθη δεν ήταν και λίγα. Οι γηπεδούχοι αποδείχτηκαν αποτελεσματικότεροι στην τελική προσπάθεια και με τέρματα των Δράμι και Μαραγκουδάκη καθάρισαν.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

90+4' λήξη του αγώνα
90+2' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Παπαζούδης στη θέση του Ναζλίδη.
89' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
87' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Παληγέωργος δίνει το θέση του στον νεαρό Τσοντάκη.
86' Ο Κασμερίδης νίκησε σε τετ α τετ τον Δράμι.
82' Ο Σκόνδρας έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω.
79' ΓΚΟΛ 2-0 για τον Πλατανιά με σκόρερ τον Μαραγκουδάκη, ο οποίος σούταρε, η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού και ξεγέλασε τον Κασμερίδη.
75' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Πλατανιά με σκόρερ τον Δράμι! Ο Ναζλίδης απέφυγε δύο αμυντικούς, έδωσε έτοιμο γκολ στον Δράμι, ο οποίος δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη.
65' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Παναγιωτάκος εκτός και στη θέση του ο Κοντιζάς.
* Ο προπονητής του Πλατανιά, Τίμος Καβακάς, φωνάζει στους παίκτες του να ανεβούν και να πιέσουν.
61' Και πάλι στην κόντρα ο Καννελόπουλος, τον προλαβαίνει ο Λαζαρίδης.
58' Καλή εκτέλεση φάουλ του Μιρτσέτα, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κασμερίδη η μπάλα.
54' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Άρμπρι Δράμι στη θέση του Τσεσμελή.
53' Κίτρινη στον Ζουμπουλάκη για σκληρό μαρκάρισμα στον Μιρτσέτα.
52' Ο Κανελλόπουλος βγήκε στην κόντρα για τον Θρασύβουλο, σούταρε, αλλά ο Λαζαρίδης μπλόκαρε.
46' Έναρξη του δεύτερου μέρους.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Λήξη του πρώτου μέρους
35' Σουτ του Μιρτσέτα, εύκολα μπλόκαρε ο Κασμερίδης.
35' Ο Πλατανιάς έχει συνεχώς τη μπάλα στην κατοχή του, ωστόσο δεν μπορεί να βρει ανοιχτούς διαδρόμους προς την εστία του Θρασύβουλου.
27' Καταπληκτικό σουτ του Γκονζάλες για τον Πλατανιά, εντυπωσιακή η επέμβαση του Κασμερίδη.
24' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Βαγγελής πέρασε εκτός λόγω τραυματισμού και στο παιχνίδι πέρασε ο Καλαμιώτης.
15' Μακρινό σουτ του Πότσι, η μπάλα σταμάτησε στο κεφάλι του Σύρου.
15' Ο Πλατανιάς πιέζει για να ανοίξει το σκορ, ωστόσο η άμυνα του Θρασύβουλου είναι σφικτή.
6' Παιχνίδι κέντρου στο Μάλεμε.
1' Έναρξη του αγώνα

Πλατανιάς Χανίων: Λαζαρίδης, Τζανής, Ραπτάκης, Κουρτεσιώτης, Παληγεώργος (87' Τσοντάκης), Πότσι, Τσεσμελής (54' Δράμι), Μιρτσέτα, Ναζλίδης (90+2' Παπαζούδης), Γκονζάλες, Μαραγκουδάκης.
Θρασύβουλος: Κασμερίδης, Ζουμπουλάκης, Κόλτζος, Βασιλείου, Σύρος, Ψιάνος, Σκόνδρας, Κανελλόπουλος, Βαγγελής (24' λ. τρ. Καλαμιώτης), Κακαράς, Παναγιωτάκος (65' Κοντιζάς).
Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)

Last modified onΠαρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 16:50