Ήττα (1-0) με… καραμπόλα

Η Νίκη Βόλου ηττήθηκε 1-0 από τον Πιερικό σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Σβορώνο.

Το ματς κρίθηκε στα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 2' με γκολ που προήλθε από… καράμπολα. Ο Γκότοβος έδιωξε άσχημα, χτύπησε στον Κέρι και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα (1-0). Σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.

Καλή εμφάνιση από τον Πιερικό, ο οποίος έχασε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και με τον Γιώργο Φοιρό να προχωρά σε αρκετές αλλαγές στο δεύτερο μέρος. Από την άλλη, η εικόνα της Νίκης Βόλου ήταν μέτρια, κυρίως στο πρώτο 45λεπτο. Στο δεύτερο ανέβασε στροφές, χωρίς -ωστόσο- να ικανοποιήσει. Καταγράφηκε μία μόλις αξιόλογη ευκαιρία, αυτή στο 81’ με το σουτ του Ριβέρα να περνά άουτ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πιερικός: Λαμπάκης (65’ Παπατολίκας), Νίκου (63’ Ντόικιτς), Κρουσταλέλης (63’ Νικολίτσης), Ιορδανίδης Ν. (63’ Καρτσαμπάς), Ιασωνίδης (63’ Μιχαηλίδης), Αποστολίδης (62’ Σερέτης), Παπατόλιος (78’ Ίτσιος), Ιορδανίδης Γ. (78’ Κυρλίδης), Κέρι (78’ Παπαδόπουλος Σ.), Μανίκας, Μπρίτο (14’ Βραχνός)

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Ζουλιώτης (77’ Μπιτσάκος), Παπαδόπουλος, Ρεπετσάς (46’ Γιώτας), Γκότοβος, Αναστασόπουλος (80’ Μπακάλης), Σεϊμάν (72’ Χαρτσιάς), Μανουσάκης (65΄Ισαάκ), Γέσιτς (86’ Πιτταράς), Ανιέτε (65’ Τσίτας), Τζιώρας (72’ Ριβέρα)

Last modified onΣάββατο, 07 Σεπτέμβριος 2013 19:33