Νίκησε (2-0) τον κακό Ολυμπιακό

Ο Αιγινιακός ήταν ανώτερος του Ολυμπιακού Βόλου και δίκαια τον νίκησε 2-0 στο Αιγίνιο.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ στην αρχή του κάθε ημιχρόνου, στο 6’ με τον Μιτρόφ και στο 52’ με τον Τσορλίνοφ (υπό δοκιμή παίκτης) και δεν απειλήθηκαν καθόλου από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ήταν ανύπαρκτοι επιθετικά. Ο Γιώργος Χατζάρας δοκίμασε έναν Σκοπιανό επιθετικό, τον Τσορλίνοφ, ο οποίος μάλιστα σημείωσε και το δεύτερο τέρμα του Αιγινιακού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αιγινιακός (Γιώργος Χατζάρας): Τόλιος (46’ Μπαϊμάκης), Πετκάκης (75’ Κιβρακίδης), Γιατσιτζόγλου (63’ Λ. Χαλινόπουλος), Σαμαράς (80’ Γιαντσέλης), Δήμου (57’ Λιόλιος), Γκατσολάρι (46’ Τσορλίνοφ), Φαμπίνιο (46’ Χατζής), Μιτρόφ (46’ Καρακατσάνης), Σίκινιτς (63’ Δεμιρτζόγλου), Ζούρκος (53’ Σαββίδης), Μιλόσκοβιτς (75’ Κ. Αχαλινόπουλος).

Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γεωργίου, Καρράς, Κόμνος, Μελίσσης, Αρβανίτης, Ολίσε, Καπετάνος, Ακόστα, Μπρέσκα, Κατσίκης, Γιενγκά. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Σταυράκης, Ρόκας, Χαλκιάς (65’ Κολημήτρας, 88' λ.τρ. Κεσίδης), Ντινόπουλος, Πόνσε, Δεινόπαπας, Πινδώνης, Ζέρης, Κωστούλας, Γιαλούσης, Κατσιαρός.

Last modified onΚυριακή, 18 Αύγουστος 2013 21:06