Δοκάρια ο Εργοτέλης, εκτόξευση η Δόξα!

Με γκολ του Γιώργου Πουλάκου η Δόξα Δράμας υποχρέωσε τον πρωτοπόρο Εργοτέλη σε ήττα (1-0).

Η ανοδική πορεία των «Μαυραετών» συνεχίζεται! Η Δόξα Δράμας παρουσία 2.500 φιλάθλων συνδύασε τη διεύρυνση του αήττητου σερί στους 10 αγώνες με τρίποντο (1-0) απέναντι στον πρωτοπόρο Εργοτέλη. Χρυσός σκόρερ ο Γιώργος Πουλάκος, που ήρθε από τον πάγκο, βρήκε δίχτυα στο 86’ και έδωσε «απάντηση» για τις χαμένες ευκαιρίες στα προηγούμενα ματς.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ουσιαστικοί από τους Κρητικούς και βοηθήθηκαν από τις αλλαγές του δευτέρου ημιχρόνου, σε αντίθεση με τον Εργοτέλη, που… έσπασε τα δοκάρια (34’ Βερπακόφσκις, 40’ Γιοβάνοβιτς) και έχασε μεγάλη ευκαιρία να «καθαρίσει» το ματς στο πρώτο ημίχρονο.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Δαύκος, Μιλένκοβιτς, Στεργιανός (46' Πουλάκος), Περπερίδης (53' Μπουτζίκος), Μπάρος, Στόικος (46' Κοντέων), Ταραλίδης, Καμινιώτης, Ιντζόγλου, Ρούσεφ, Κάπελ.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος, Γιοβάνοβιτς, Γεωργίου, Μπουχαλάκης, Ρομάνο, Χαντί, Γκαντιάγκα (72' Κοζορώνης), Ζαχόρα, Βερπακόφσκις (89' Ευαγγέλου).