Χωρίς νικητή στα Μέγαρα

Χωρίς νικητή στα Μέγαρα 1

Στο 1-1 έμεινε στα Μέγαρα με τον Βύζαντα ο Εργοτέλης.

Ο Εργοτέλης, αν και ανώτερος από τον Βύζαντα Μεγάρων, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να πάρει το μεγάλο εκτός έδρας τρίποντο, καθώς όλες του οι προσπάθειες σταμάτησαν πάνω στον καταπληκτικό Παναγόπουλο που νικήθηκε μόνο από τον συμπαίκτη του στην φάση της ισοφάρισης. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 10ο μόλις λεπτό με τον Ντιαλό να εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας του Εργοτέλη και να κάνει το 1-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν χάρη σε ένα αυτογκόλ του Γρομιτσάρη στο 20ο λεπτό. Απο εκεί και πέρα ο Εργοτέλης έχασε πολλές σημαντικές ευκαιρίες να πάρει τη νίκη, όμως το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Βύζας Μεγάρων: Παναγόπουλος, Γρομιτσάρης, Χαρτσιάς, Βλάχος, Θωμάς, Σπαγγής, Μπιτσάκος, Λαμπρόπουλος (76' Βλάχος), Διαμαντόπουλος, Σιώκος, Ντιαλό (86' Ζάρκο), Γκεμίσης (76' Μανδύλης).

Εργοτέλης: Αθανασίου, Σαρρής, Δασκαλάκης, Πίτσος (82' Κοζορώνης), Ρομάνο, Ζαχόρα, Ουέλιγκτον, Λαμπίν (55' Πλούσης), Χαντί, Τζανακάκης, Μπουχαλάκης (74' Δωματάς)

Πατήστε ΕΔΩ και θυμηθείτε τη λεπτό προς λεπτό εξέλιξη του αγώνα.

Last modified onΚυριακή, 18 Νοέμβριος 2012 18:42