Μισή ντουζίνα γκολ τα Χανιά!

Τα Χανιά διέσυραν 6-2 την Ηλιούπολη και τερμάτισαν στη 2η θέση των πλέι οφ.

Αυλαία στις φετινές υποχρεώσεις τους έριξαν τα Χανιά την Τετάρτη (15/05). Οι Κυανόλευκοι που είχαν μείνει εκτός διεκδίκησης της πρωτιάς διέσυραν με 6-2 την Ηλιούπολη στα Περιβόλια και τερμάτισαν στη 2η θέση των πλέι οφ.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα των Χανίων ήταν ο Μάναλης που έκανε χατ τρικ (6', 30', 81'). Η Ηλιούπολη είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο 19' με πέναλτι του Παντελίδη, αλλά ο Λεμονής στο 26' έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ο Μιούλερ στο 64' με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1 και ο Παντελίδης 4 λεπτά αργότερα σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με σουτ. Το 6-2 διαμόρφωσε ο Σερβιλάκης στις καθυστερήσεις με σουτ.

Σημειώνεται ότι η Ηλιούπολη ταξίδεψε στα Χανιά με αποστολή 15 ποδοσφαιριστών.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΧΑΝΙΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 6-2
Σκόρερ: 6' κεφ., 30', 81' σουτ Μάναλης, 26' σουτ Λεμονής, 64' σουτ Μιούλερ, 90'+2' σουτ Σερβιλάκης - 19' πέν., 68' σουτ Παντελίδης

ΧΑΝΙΑ (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Μπάτζιος (54' Σέχου), Μαζουλουξής, Κατσούρρι (54' Νίλι), Σιλά (61' Σερβιλάκης), Τσορνομάζ, Λεμονής, Τσέλιος, Μανουσάκης (82' Βόρφι), Κόλα (61' Μιούλερ), Μάναλης.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Νίκος Παντελής): Πολίτης, Τοπάλ, Τσαφταρίδης, Βασιλούδης, Παντελίδης, Κρέτση, Γκοτσούλιας, Ανδρέου (46' Λατίνοβιτς), Φουρλάνος, Φρίμπονγκ (58' Κόστα), Βενάρδος.

Διαιτητής: Φουστανάς (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Βλαχάκης, Δασκαλομαρκάκης (Ρεθύμνου)

Last modified onΤετάρτη, 15 Μάιος 2024 18:00