Νίκη... εμπειρίας η Καβάλα

Η Καβάλα πανηγύρισε στις Σέρρες το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα (1-0) απέναντι στον Εθνικό Γαζώρου.

Ένα αυτογκόλ του Μουσικάκη μόλις στο 3ο λεπτό ήταν αρκετό για την Καβαλα για να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη στη φετινή Football League και να υποχρεώσει τον Εθνικό Γαζώρου στην πρώτη του ήττα.

Οι «Αργοναύτες» έπαιξαν έξυπνα, έκαναν σωστή διαχείριση, καθώς είναι σαφώς ανέτοιμοι και άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων, που ρίσκαραν στο δεύτερο ημίχρονο και έπαιξαν φουλ επίθεση.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Αποστολίδης, Κοσμίδης, Κατσαβάκης, Καπίας, Γαλακτερός, Μουσικάκης (26' Κρυστάλλης), Γεωργιάδης, Ναλμπάντης, Ζυγκερίδης (46' Χαριτίδης), Αεξάντροβιτς, Μπεκιάρης.

ΚΑΒΑΛΑ: Αποστολίδης, Παγώνης, Τριποτσέρης, Γελαδάρης, Ενσαλίβα (67' Αναστασόπουλος), Ντος Σάντος, Μπρατσιάνι, Χλωρός (87' Παπαγερίδης), Μαραγκός, Ντιέ, Μοκακέ (75' Ποσίνκοβιτς).