Ισοπαλία Ηλιούπολης με ΑΕΚ Β

Στο 1-1 έμειναν σε φιλικό παιχνίδι Ηλιούπολη και ΑΕΚ Β.

Ηλιούπολη και ΑΕΚ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο Α' Γήπεδο Ηλιούπολης.

Η ΑΕΚ Β έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 4ο λεπτό με το πέναλτι που εκτέλεσε άουτ ο Αποστόλης Χριστόπουλος, μετά από ανατροπή του Τζάλοου Λαμαράνα στην αντίπαλη περιοχή.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Άντο στο 55' και η ΑΕΚ Β ισοφάρισε στο 68' με κεφαλιά του Ζίγκα Λάτσι από το ύψος του δεύτερου δοκαριού, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντίνου Ρουκουνάκη.

Μεταξύ των θεατών του αγώνα στο γήπεδο της Ηλιούπολης ήταν και ο κ. Δημήτρης Μελισσανίδης.

Ηλιούπολη: Περιστερίδης, Φουρλάνος, Λατίνοβιτς, Ντέτλερ, Τσαφταρίδης, Γκοτσούλιας, Βασιλούδης, Ράμος, Φρίμποργκ, Μπαστακός, Παντελίδης.

ΑΕΚ Β: Γκίνης (46' Τλεμκανί) Ραντόνια, Λάτσι, Κοσίδης, Π. Γεωργέας (66' Γιαννούλης) Φοφανά, Λαμαράνα (54' Ρουκουνάκης) Σκόνδρας (46' Πανεράς) Χριστόπουλος (66' Δημοσθενιάδης) Ανδρικόπουλος (66' Λεφράνκ) Τζ. Γκαρσία.