«Δύσκολη και δίκαιη νίκη»

Ο Ολυμπιακός Βόλου πρέπει να πρωταγωνιστεί, τόνισε μετά την επικράτηση απέναντι στον Κισσαμικό ο Νίκος Μπουτζίκος

Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες του μοίρασε ο Νίκος Μπουτζίκος ύστερα από τη νίκη του Ολυμπιακού Βόλου με 1-0 επί του Κισσαμικού στο Ρέθυμνο. Επίσης, ο 26χρονος οπισθοφύλακας των Θεσσαλών υπογράμμισε ότι η νίκη ήταν δίκαιη.

Μιλώντας μετά το τέλος του αγώνα ανέφερε: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου, γιατί κάναμε μία δύσκολη και πολύ σημαντική νίκη. Στα προηγούμενα εκτός έδρας παιχνίδια πιστεύω ότι ήμασταν άτυχοι και χάναμε στις λεπτομέρειες. Δουλέψαμε πολύ καλά όλη την εβδομάδα γι’ αυτό το αποτέλεσμα.

Θέλαμε μόνο τη νίκη για να έχουμε καλύτερη ψυχολογία για τα επόμενα παιχνίδια, γιατί όπως ξέρετε όλοι ο Ολυμπιακός Βόλου πρέπει να πρωταγωνιστεί. Σε μία δύσκολη έδρα, απέναντι σε μία πολύ καλοστημένη ομάδα ευτυχήσαμε να βάλουμε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και θεωρώ πως είχαμε κι άλλες ευκαιρίες να κάνουμε κάποια γκολ. Παρ’ όλα αυτά κρατήσαμε το σκορ και πήραμε τη νίκη, που θεωρώ ότι ήταν δίκαιη για εμάς».