«Μόνο από στημένο»

Ο Μανουέλ Ρόκα χαρακτήρισε μεγαλύτερο αντίπαλο του Ολυμπιακού Βόλου το χορτάρι.

Μετά την ήττα (1-0) από τον Πανηλειακό ο τεχνικός του Ολυμπιακού Βόλου, Μανουέλ Ρόκα δήλωσε: ««Είμαστε μια ομάδα που προσπαθούμε να δημιουργήσουμε, να φτιάξουμε προϋποθέσεις για γκολ, να είναι κοντά οι γραμμές και μια πειθαρχημένη ομάδα. Σήμερα δεν μπορέσαμε. Ηταν ένα παιχνίδι κανονικά για 0-0, που δεν έχει φάσεις και μόνο από προσωπικό λάθος μπορεί να γίνει ένα γκολ και ένα στημένο. Το στημένο ήρθε από την πλευρά του Πανηλειακού και γι’ αυτό κέρδισαν το παιχνίδι. Παρόλο που στο δεύτερο ημίχρονο οι οδηγίες ήταν να κρατήσουμε λίγο μπάλα και το κάναμε γιατί δεν μπορεί να είσαι 90 λεπτά τρέξιμο. Κι ενώ έβλεπα ότι το παιχνίδι ήταν καλύτερο για εμάς, κρατούσαμε μπάλα και είχαμε δυνάμεις, τότε ήρθε μια στημένη φάση και ένα γκολ από κόρνερ. Ο μεγαλύτερος αντίπαλος που είχαμε ήταν η κατάσταση του χόρτου».

Πηγή: magnesiasports.gr

Last modified onΚυριακή, 23 Φεβρουάριος 2014 17:53