«Κάθε πέντε λεπτά έπεφταν...»

Ο Μιχάλης Γρηγορίου μίλησε για το καλύτερο δεύτερο ημίχρονο της Κέρκυρας.

Μετά την ήττα (1-0) από τον Ηρακλή ο προπονητής της Κέρκυρας, Μιχάλης Γρηγορίου ανέφερε: «Ευχαριστώ τον κύριο Όγιος για τα πολύ καλά του λόγια. Συγχαρητήρια για την ομάδα του και για την πορεία του από την μέρα που ανέλαβε τον Ηρακλή.

Εμείς πάμε πάντα για την νίκη. Αυτή είναι η φιλοσοφία μας. Δεν υπάρχει σκοπιμότητα σε κανένα αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με ένα εξαιρετικό γκολ του Πουρτουλίδη. Στο δεύτερο προσπαθήσαμε να ανατρέψουμε την κατάσταση. Κάναμε ίσως ένα από τα καλύτερα δεύτερα ημίχρονά μας. Αναγκάσαμε τους παίκτες του Ηρακλή να πέφτουν κάτω κάθε πέντε λεπτά. Παρόλα αυτά ο παράγοντας τύχη είναι σημαντικός, ιδιαίτερα στο ποδόσφαιρο. Κάναμε ευκαιρίες δεν βρήκαμε εστία και μοιραία ήρθε η ήττα. Εύχομαι ό,τι καλύτερο στον Ηρακλή».

Πηγή: iraklis1908.gr